Prekyboje pasirodė WD kieti diskai su helio dujomis


HGST_6TB_HE6_HDD_comparison

Kompanijos Western Digital (WD) atstovai per ketvirčio konferenciją gana aiškiai pabrėžė, kad helio dujomis užpildyti kieti diskai, pardavinėjami su prekiniu ženklu Hitachi, yra tiekiami tik rinktiniams klientams.

Iš esmės, šie kieti diskai vis dar turi statusą „eksperimentiniai“, nors ir gaminami serijiniu būdu. Helio naudojimas vietoj įprastos oro aplinkos leidžia sumažinti atstumus tarp magnetinių plokštelių, darbines temperatūras bei energijos suvartojimo lygį.

Bet kokiu atveju, el. parduotuvėje Amazon šiuo metu galima visiškai laisvai įsigyti heliu pripildytų kietų diskų HGST Ultrastar He6, kurių talpa sudaro 6 TB, o naudojama sąsaja – SATA-III (6.0 Gbps). Sparta sudaro 7200 aps./min., spartinančioji atmintis – 64 MB. Už tokį malonumą teks atiduoti $798 (apie 2030 lt).

Lyginant pastarojo kaupiklio vieno gigabaito kainą, pavyzdžiui, su 4 TB talpos modeliais, naujieji helio HDD atrodo tarsi būtų pagaminti iš aukso – už minėtą kainą galima įsigyti keturis 4 TB kietus diskus. Antra vertus, tai yra vieninteliai rinkoje 6 TB talpos sprendimai.

Kompanija Seagate savo atsakymą 6 TB pavidalu turėtų pristatyti tik šių metų II ketvirtyje, taigi iki to laiko Western Digital turi visus šansus užsidirbti daugiau, kol konkurencinė aplinka tai leidžia.

5 komentarai (-ų)

 1. guru parašė:

  kai prakiurs tokie hdd, oi juoksimės iki apsimy*imo 😀 gal kas pagedusių tokių wd hardų turi ???

  • Leons parašė:

   Tu bent skaitei kas parašyta? 🙂 Kaip kažkas turės jų pagedusių jei tik pradeda jais prekiauti? Na ir kas čia tokio ypatingo atsitiks jei prakiurs? Ten helio kiekis yra juokingai mažas 🙂

   • guru parašė:

    tikrai maža helio dozė – vos dvi šypsenas išspaudėt, kolega 🙂

 2. As parašė:

  O jeigu i lauza toki imest 😕

  • thermal parašė:

   būtų vandenilinis viduj, būtų galima išbandyti 😀 tik gaila 6tb, juk sakė, kad aukso vertės 🙂 reikia laukti, kol atpigs


Kitos kategorijos naujienos