Procesoriai Broadwell bus pristatyti tik antrame pusmetyje


IDF-2013-Broadwell-Y-680

Informacija apie procesorių Broadwell anonsą iš neoficialių šaltinių buvo gauta dar prieš Intel ketvirčio ataskaitos publikaciją. Vis tik ataskaitinėje konferencijoje analitikai ir ekspertai tiesiog negalėjo aplenkti šios temos – juo labiau, kad Intel anksčiau žadėjo pradėti masinę Broadwell procesorių gamybą būtent 2014 m. I ketvirtyje.

Dar savo kalboje apie kompanijos paskutinio ketvirčio veiklą Intel finansų direktorius ne kartą kalbėjo apie 14 nm procesorių gamybos pradžią, tačiau analitikai „ištraukė“ daugiau įdomios informacijos. Pradėsime nuo to, jog Broadwell gamybos pradžia privers daugiau investuoti, taigi Intel pelno marža smuktels apie 1,5 proc.

Perėjimas prie naujos produkcijos gamybos visuomet įtakoja atsargas sandėliuose. Be to, naujo technologinio proceso įsisavinimo pradžioje išlaidos visuomet didesnės, nei jos egzistavimo „brandos amžiuje“. Tokiu būdu, Intel pradės gauti naudą iš 14 nm technologijos kiek vėliau.

Kompanijos finansų direktorius Stacy Smith taip pat paaiškino, jog I ketvirtyje bus įsisavinta Broadwell procesorių, skirtų monoblokams, transformeriams ir hibridiniams nešiojamiems kompiuteriams, gamyba. Apie stacionarias sistemas, išskyrus jau minėtus monoblokus, nebuvo pasakyta nė žodžio. Tai reiškia, kad Broadwell savo žygį į rinkas pradės būtent mobiliame segmente.

Intel generalinis direktorius Brian Krzanich paaiškino, jog net jei Broadwell masinė gamyba prasidėtų II ketvirtyje, jų anonsas vis tiek įvyktų šių metų antroje pusėje. Ar tai bus III ar IV ketvirtis, nepatikslinta. Kai kurių ekspertų teigimu, iš pradžių pasirodys modeliai su mažu energijos suvartojimo lygiu, tuo tarpu tradiciniai stacionarūs procesoriai debiutuos tik IV ketvirtyje.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos