Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2014.01.10


Pirmasis mobilus įrenginys, gausiantis Snapdragon 805, pasirodys gegužės mėnesį. Nors mobilių įrenginių su 4 branduolių procesoriumi Snapdragon anonsuota ne vienas, tačiau Qualcomm teigia, kad „pirmosios kregždės“ debiutuos tik gegužę, o kiti modeliai – dar vėliau. Tikėtina, kad pirmuoju taps viena iš Galaxy S5 modifikacijų.

Nutekinta iPhone 6 korpuso nuotrauka. Naujausi gandai teigė, kad Apple šiemet išleis dvi iPhone modifikacijas, ir abi jos turėtų gauti didesnės įstrižainės ekranus. Nutekinta nuotrauka (jei ji iš tikrųjų priklauso būsimam iPhone 6) tokius gandus patvirtina.

iPhone-6-Chassis-Leaked

IBM sukūrė padalinį, kuris bandys uždirbti pinigų iš „debesų“. Sukurtas verslo padalinys Watson Business Group, kurios tikslas – superkompiuterį Watson (kognityvinę paieškos sistemą) priversti pagaliau uždirbti pinigų. Padalinyje dirbs net 2000 žmonių, o projekto biudžetas sudaro net 1 mlrd. dolerių. Kartu bus bandoma uždirbti iš finansų, medicinos, švietimo sektorių.

Asmeninių kompiuterių pardavimai ir toliau mažėja. Pasauliniai PC pardavimai, įskaitant stacionarius ir nešiojamus kompiuterius, per 2013 m. IV ketvirtį sumažėjo 6,9 proc., rodo naujausias analitikų kompanijos Gartner tyrimas. Iš viso per 2013 m. realizuota 315.9 mln. asmeninių kompiuterių, arba 10 proc. mažiau, nei 2012 m.

Microsoft pranešė gerų naujienų Windows Phone 8 telefonų savininkams. Windows Phone padalinio atstovas Greg Sullivan pranešė, kad visi Windows Phone 8 telefonų savininkai galės atsinaujinti iki Windows Phone 8.1, kai tik ši operacinė sistema pasirodys rinkoje. Tokiu būdu, taip stengiamasi išvengti klaidų, padarytų su Windows Phone 7.

Samsung pranešė galimą Galaxy S5 debiuto datą. Samsung mobilaus padalinio viceprezidentas Lee Young Hee pranešė, kad Galaxy S5 pasirodymas įvyks kovo arba balandžio mėnesį (taip maždaug sutampa su ankstesnių Galaxy flagmanų debiutu). Viena pagrindinių naujovių turėtų tapti vartotojo identifikavimas pagal akies tinklainę.

Pavasarį turėtų debiutuoti antros kartos „išmanusis“ laikrodis Galaxy Gear. Kartu su Galaxy S5 turėtų būti pristatytas ir naujos kartos Galaxy Gear, kuris gaus patobulintą dizainą, ne tokią gremėzdišką konstrukciją ir didesnį funkcionalumą.

Panasonic ketina išleisti televizorių su Firefox OS. Nuo kompanijos LG ketina neatsilikti ir Panasonic. Jei pirmoji gamins televizorius su WebOS (anksčiau naudotais telefonuose ir planšetėse), tai antroji žada televizoriuose įdiegti Firefox OS, kuri sukurta HTML5 pagrindu. Panasonic žada, kad tokie televizoriai turės personalizuotą vartotojo sąsają.

Lenovo daugiau dėmesio skirs Chromebook nešiojamiems kompiuteriams. Lenovo padalinio Š. Amerikoje prezidentas pranešė, kad kompanija ketina smarkiai praplėsti nešiojamų kompiuterių su „debesų“ operacine sistema Chrome OS asortimentą. Daug įvairių modelių turėtų pasirodyti šių metų vasarą, kadangi tikimasi spartaus Chromebook segmento augimo per artimiausius 12 mėnesių.

iPhone 6 pagrindinės kameros raiška liks tokia pati, kaip ir iPhone 4S. Nomura Securities analitikų teigimu, iPhone 6 kameros sensoriaus raiška sudarys 8 MP. Tai bus jau ketvirta iPhone karta su tokios raiškos pagrindine kamera, nors kai kas tikėjosi pamatyti 16 MP. Reikia suprasti, kad Apple daugiau dėmesio skirs kokybei, o ne kiekybei.

Išmanieji akiniai GlassUp  kainuoja $500. Trigubai mažiau nei Google Glass ($1500) kainuojantys GlassUp turi gana didelius stiklus, o vaizdą dešinėje linzėje sukuria speciali kamera. Rodomo vaizdo raiška – 320×240 taškų. Tiesa, žurnalistai teigia, kad po ilgesnio naudojimosi šiais akiniais pradeda skaudėti galva, o akis tenka įtempti.

GlassUP-680

Iš Gmail nuo šiol galima tiesiogiai parašyti Google+ vartotojams. Google atnaujino savo el. pašto sistemą, kuri leidžia Gmail vartotojams išsiųsti el. laišką Google+ paskyrų savininkams, net nežinant jų el. pašto adreso. Kartu laiško siuntėjas galės išlikti nežinomu, taigi nuo šiol daug lengviau gausite laiškų iš nepažįstamų žmonių.

Microsoft antivirusinės palaikymas Windows XP vartotojams po balandžio 8 d. bus nutrauktas. Oficialus Microsoft puslapis, skirtas Windows XP, patvirtino informaciją, kad korporacija daugiau nebepalaikys Windows XP skirtos antivirusinės Microsoft Security Essentials nuo šių metų balandžio 8 d., t.y. nuo to momento, kai baigsis pačios Windows XP palaikymas.

2013 m. per Kickstarter surinktų aukų dydis viršijo visų laikų rekordus. Minios finansuojamų projektų platforma Kickstarter per 2013 m. surinko aukų už $480 mln. Įvairioms idėjoms paaukojo apie 3 mln. žmonių. Tokiu būdu, per dieną būdavo paaukojama apie $1.3 mln. (arba maždaug $913 per minutę). Per 2012 m. aukų buvo surinkta už $320 mln., kuriuos paaukojo apie 2,2 mln. žmonių.

Red Hat apjungia jėgas su CentOS kūrėjais. Red Hat pranešė, kad kompanija apjungia jėgas su CentOS kūrėjais, siekiant sukurti „naująjį CentOS“, kuris leistų dar labiau paspartinti inovacijas atviro kodo srityje. CentOS vartotojai neturėtų jaudintis dėl šio Linux distributyvo ateities. Bendradarbiavimas neįtakos ir Fedora Linux, prie kurios kūrimo prisideda kompanija Red Hat.

Brazilų mažmenininkas prasitarė, kad pasirodys PC skirta GTA 5. Brazilų mažmeninės prekybos tinklo Nuveem vadovas patvirtino, jog PC platformai skirtas žaidimas Grand Theft Auto 5 prekyboje pasirodys 2014 m. kovo 12 d.

Sukako 7 metai, kai buvo anonsuotas išmanusis telefonas iPhone. 2007 m. sausio 9 d. Steve Jobs renginyje Macworld pristatė pirmąjį iPhone, kuris mobilių telefonų rinką pakeitė visiems laikams. Prekyboje jis pasirodė tų pačių metų birželio 29 d. $499 kainavo versija su 4 GB kaupikliu, tuo tarpu 8 GB versija – $599.

40 proc. iOS aplikacijų, skirtų darbui su bankų sistemomis, nutekina svarbius duomenis per sistemos ataskaitas. IOActive išanalizavo 40 bankų aplikacijų, kurios yra populiariausių pasaulyje iOS finansinių aplikacijų TOP60. 40% iš jų pažeidžiamos Man-in-the-Middle (MitM) atakų atveju, 40% svarbius duomenis nutekina per sistemines ataskaitas (*.log failus). 70% tokių aplikacijų neturi tokios svarbios apsaugos galimybės, kaip dviguba autentifikacija.

Galaxy Note 4 gali gauti „tripusį“ lankstų ekraną. Parodoje CES 2014 kompanija Samsung parodė veikiantį išmaniojo telefono prototipą, kuris turi „tripusį“ ekraną. Tikimasi, kad tokį ekraną gaus Galaxy Note 4, kurio premjeros tikimasi rugsėjį parodoje IFA 2014 (Vokietija):

3 komentarai (-ų)

 1. Gintas parašė:

  Tikrai puikios naujienos 🙂 Ačiū.

 2. 10branduoliuandroide parašė:

  tripusį lankstų ekraną? Kur trečia pusė dėsis ir kaip visa tai turėtų atrodyti?
  Naujienos, mhm, neblogos

 3. 10branduoliuandroide parašė:

  bej, nutekinta iphone detalė atrodo labai pigiai, netikiu kad tikrojo iphone. Ir ištikrųjų, kodėl iphone niekas nenutekina iš anksto, jei pavyzdžiui ten surinkinėja tūkstančiai žonių?


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]