Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2014.01.14


HTC daugiau nekurs Android atnaujinimų telefonams One X ir One X+. HTC UK padalinys savo Twitter paskyroje pranešė, jog 2012 m. flagmanas HTC One X+ daugiau negaus Android atnaujinimų, taigi šis išmanusis telefonas liks be palaikymo rinkoje išbuvęs vos 14 mėnesių. Tas pats nutiks ir su modeliu HTC One X.

EVGA išleidžia monstrišką vaizdo plokštę GTX 780 Ti Classified KingPin Edition. Nors grafinis branduolys veikia 1072 MHz dažniu, tačiau gamintojas tikina, kad naudojant ekstremalų aušinimą, galima pasiekti net 1850 MHz dažnį. Tokių rezultatų padės pasiekti rinktiniai grafiniai procesoriai bei sustiprinta maitinimo posistemė. GDDR5 atmintis veikia 7000 MHz dažniu. Debiutas prekyboje numatytas sausio pabaigoje.

Evga GTX 780 Ti Classified KingPin Edition

Samsung žurnalistams parodė 5,68” sulankstomą ekraną. Parodoje CES 2014 už uždarų durų Samsung pademonstravo „pirmąjį pasaulyje“ lankstų ekraną, kurį galima sulenkti kaip popierinę knygą. Prognozuojama, kad tokį ekraną gausiantys išmanieji telefonai pasirodys 2015 m.

samsung-flexible-amoled

Kanados specialiosios tarnybos pačios prisipažino, kad seka savo piliečius. Kanados komunikacijų saugumo centras (NSA analogas) prisipažino, kad galėjo „netyčia“ perimti savo piliečių siunčiamą informaciją.  Kodėl prisipažino? Motyvuota E. Snoudeno nutekintais slaptais duomenimis, o ateityje pažadėjo atskleisti naujos panašios informacijos.

Pioneer įdiegė Android į automobilio galinio matymo veidrodėlį. Parodoje CES 2014 kompanija Pioneer demonstravo automobilio galinio matymo veidrodėlio prototipą, kuris gavo operacinę sistemą Android. Tokiu būdu, veidrodėlis be savo pagrindinės funkcijos tapo automobiliniu navigatoriumi bei informacine – pramogine sistema. Taip pat palaikoma valdymo balsu sistema Robin Labs.

pioneer-android-car-mirror

Apple Mac Pro sugrįžta į Europos parduotuves. Dar 2013 m. kovą Mac Pro dingo iš Europos parduotuvių, kadangi šis neatitiko naujų ES ekologinių ir energijos suvartojimo reikalavimų, teisingiau, vieno pagrindinio – kompiuteris neatitiko ventiliatoriaus sparnelių apsaugos standarto. Radikaliai atnaujintoje darbo stotyje Mac Pro (2013) šis trūkumas pašalintas.

Meizu ruošia išmanųjį telefoną MX3 su operacine sistema Ubuntu. Oficialioje kompanijos Meizu socialinio tinklo Weibo paskyroje pasirodė nuotrauka, kurioje matyti 5,1“ Full HD išmanusis telefonas MX3 su OS Ubuntu Touch. Tai leidžia spėti, kad mobilus įrenginys prekyboje debiutuos jau visai greitai.

JAV Apeliacinis teismas patvirtino, kad Apple nepažeidė Motorola patentų. Dukterinės firmos Motorola rankomis prieš Apple kariaujanti Google patyrė pralaimėjimą JAV Apeliaciniame teisme. Šis patvirtino JAV tarptautinės prekybos komisijos (ITC) išvadą, kad Apple nepažeidė Motorola patentų, taigi nėra jokio pagrindo uždrausti į JAV įvežti išmaniųjų telefonų iPhone.

SteelSeries  paruošė žaidimų valdiklių, skirtų iPad ir iPhone. Kompanija SteelSeries parodoje CES 2014 pristatė valdiklį Stratus Wireless Gaming Controller, kuris sukurtas specialiai žaidimus mėgstantiems iPad, iPhone ir iPod touch su iOS 7 žmonėms. Valdiklį galima naudoti ir su Apple TV priedėliais bei funkcija AirPlay Mirroring, leidžiančiais išnaudoti HD televizorių galimybes. Kaina – 99,99 doleriai.

Samsung ruošia planšetinį kompiuterį su išlenktu ekranu. Kiek anksčiau išleidusi išlenktą telefoną Galaxy Round, kompanija Samsung ketina tą patį padaryti ir su planšetiniu kompiuteriu. Šis turėtų gauti 7“ arba 8“ ekraną bei aparatinę platformą, identišką išmaniajam telefonui Galaxy Note 3, kuris gavo Snapdragon 800, 3 GB RAM ir 32 GB kaupiklį.

samsung galaxy tab round

Corsair išleido išmaniesiems telefonams skirtą USB atmintinę Voyager Go USB 3.0. Ieškantiems telefono vidinės atminties didinimo alternatyvų, Corsair pasiūlė su kaupiklį Flash Voyager Go USB 3.0, kuris prijungiamas, naudojant standartą USB On-The-Go (OTG) (palaiko naujausi Galaxy modeliai, Nexus 5 ir kt.). 16 GB versijos kaina sudaro $20, 32 GB – $30, 64 GB – $50.

Corsair Flash Voyager Go USB 3.0

Šiandien Windows XP vartotojai gaus vieną paskutiniųjų atnaujinimų. Kadangi nenumaldomai artėja balandžio mėnuo, šiandien pasirodysiantys „Patch Tuesday“ atnaujinimai, skirti Windows XP sistemoms, bus vieni paskutiniųjų. Jei turite problemų su naujausiomis Adobe Reader versijomis, būtinai atsinaujinkite, kai tik atitinkami pataisymai pasirodys.

Namų numerius Google Street View atpažįsta, pasinaudodama neuroniniu tinklu. Namų numerių atpažinimui, pasirodo, sukurtas ištisas neuroninis tinklas, kuris leidžia išvengti sudėtingo rankinio darbo. Google teigimu, toks tinklas gali suindeksuoti visus Prancūzijos namus mažiau nei per valandą. Beje, išplaukusių namų numerių atpažinimą atliekame mes, vartotojai, kai Google tarnybose įvedame Captcha simbolius.

Kai kurie Galaxy Note 3 vartotojai jau gauna Android 4.4 KitKat. Vartotojai, kurie turi „atrakintą“ išmaniojo telefono Galaxy Note 3 versiją, pranešė gaunantys atnaujinimą Android 4.4 Kit Kat. Vieni pirmųjų apie tokią galimybę pranešė Lenkijos vartotojai. Teigiama, kad pirmieji atnaujinimus gaus modeliai su Qualcomm procesoriais.

ASUS pristatė žaidėjams skirtą monitorių ROG Swift PG278Q su nVidia G-Sync palaikymu. Asus teigimu, Swift PG278Q yra pirmasis pasaulyje WQHD (2560 x 1440) monitorius, kuriame realizuota technologija NVIDIA G-SYNC, kuri neleidžia atsirasti išmuštiems kadrams ir sumažina užlaikymus, kad būtų galima grožėtis aukštesnės kokybės grafika. Skleistinės dažnis viršija 120 Hz, reakcijos laikas – 1 ms.

asus-g-sync

Kaspersky Lab mano, kad Internetas kaip globalus tinklas išnyks jau 2014 m. Kaspersky specialistai mano, kad vietoj Interneto šiemet atsiras daugybė regioninių tinklų su apribota prieiga. Dėl to kaltos bus ne tik valstybės. Kalti ir hakeriai, taip pat duomenų šifravimo tarnybos, didinančios privačios informacijos saugumo lygį. Globalinio tinklo išnykimas leis efektyviau kovoti ir su piratiniais puslapiais.

Pakabinama spyna Teo atsidaro, pasinaudojus išmaniuoju telefonu. Kodą galima pamiršti, raktą pamesti, todėl Teo pakabinamos spynos kūrėjai nusprendė, kad ją geriausia atidaryti su išmaniuoju telefonu, turinčiu Bluetooth sąsają. Idėjos autorius teigia, kad mintis sukurti Teo kilo kelionės metu, kai jis išsinuomavo automobilį ir visąlaik bijojo pamesti jos raktelius.

Vienas komentaras

 1. Gintas parašė:

  Puikūs pusrytukai 🙂


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]