Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2014.01.15


Windows 8.1 Public Preview galiojimas baigiasi šį trečiadienį. Susipažinimui skirta Windows 8.1 Public Preview nuo šiandien turėti perkrauti sistemą kas dvi valandas, taip pranešdama, šios bandomosios OS versijos galiojimas baigėsi, tad laikas aktyvuoti Windows 8.1 (legalią Windows 8 licenciją turintys vartotojai tai gali padaryti nemokamai).

Mobilių aplikacijų rinka 2013 m. augo šimtamyliais žingsniais. Analitikų kompanija Flurry pranešė, kad 2013 m. mobilių aplikacijų naudojimas (visų kategorijų) augo net 115%, lyginant su 2012 m. Bendravimui/susirašinėjimui skirtų aplikacijų populiarumas augo labiausiai – 203%. Prasčiausiai sekėsi naujienų aplikacijoms – augimas sudarė tik 31%.

flurry-mobile-usage-2013-stats

Kimas Dotcomas planuoja steigti politinę partiją. Buvęs failų dalinimosi tarnybos Megaupload, taip pat Mega įkūrėjas Kimas Dotcomas nepabūgo teismo skirto namų arešto ir planuoja įkurti politinę partiją, kuris vadinsis „Megaparty“. Visa tai daroma prieš pat rinkimus N. Zelandijoje. Ekscentriškasis milijonierius taip siekia patraukti į savo pusę jaunimą ir Interneto vartotojus.

Quake Live nuo šiol prieinamas kaip savarankiška programa. Studija id Software išleido Free-to-Play šaudyklės Quake Live savarankišką klientą. Atskira versija padės pašalinti WEB varianto apribojimus, kurie kildavo dėl nuolatinio interneto naršyklių atsinaujinimo. Savo ruožtu, naršyklinis Quake Live variantas likviduotas.

Sony naujasis flagmanas Xperia Z2 (Sirius) bus anonsuotas MWC 2014. Telefonas gaus 5,2“ ekraną su 2560 x 1440 raiška, 20,7 MP kamerą, 3700 mAh talpos bateriją. Aparatinės platformos pagrindą sudarys Snapdragon 800 arba Snapdragon 805, taip pat minimas ir labai plonas korpusas.

Kodak pristatė fotoaparatą su 65x optinio priartinimo galimybe. Kompanija JK Imaging pristatė naujus fotoaparatus, priklausančius prekiniam ženklui Kodak Pixpro. Vienas iš jų – Pixpro Astro Zoom AZ651 – pasižymi net 65x optiniu priartinimu (24-1560 mm), 16 MP matrica, optine stabilizacija, Full HD filmavimo galimybe. Balandį pasirodysiantis fotoaparatas kainuos apie $350 (890 lt).

Kodak Pixpro 65x zoom

Galaxy S5 gaus 2900 mAh talpos bateriją. Šaltinių teigimu, Galaxy S5 gaus Amprius gamybos baterijas, kurios vietoj grafito anodo naudoja silicį. Tai leis to paties dydžio baterijos talpą padidinti nuo 2600 mAh (Galaxy S4) iki 2900 mAh. Pilnas baterijos įkrovimas bus galimas per maždaug kelias valandas.

ViewSonic anonsavo 28“ monitorių VX2880ml su Ultra HD (4K) raiška. Monitorius gavo 3840 x 2160 raiškos ekraną su 50 000 000:1 dinaminiu kontrastu ir 2 ms reakcijos laiku. Yra DisplayPort, HDMI, DVI ir D-Sub, palaikoma MHL technologija. Gegužę pasirodysiantis monitorius kainuos apie $1000 (2550 lt).

Youtube atnaujino komentarų sistemą. Keisdama anksčiau išleistą atnaujinimą, kuris sukėlė nemažą vartotojų nepasitenkinimą, Youtube atnaujino komentarų sistemą, kuri leidžia vartotojams skaityti ir moderuoti komentarus vienoje ir toje pačioje vietoje, nereikalaujant persijunginėti tarp skirtingų langų, ieškant netinkamo komentaro.

Žaidėjai surinko net 650 000 parašų, kad Rockstar išleistų PC skirtą GTA 5. Nors žaidimas Grand Theft Auto V jau visą amžinybę prieinamas konsolių savininkams, PC žaidėjų bendruomenė nepraranda vilties – po Rockstar skirta peticija išleisti GTA 5 (PC) versija pasirašė jau 650 tūkst. žaidėjų, ir tikimasi, kad po kurio laiko bus surinktas 1 mln. parašų.

Motorola Moto X pardavimai Europoje prasidės vasario mėnesį. Gandai pasitvirtino – Europoje Moto X debiutuos vasario mėnesį. Iš pradžių telefonas bus prieinamas Vokietijoje, D. Britanijoje ir Prancūzijoje. Kaina be sutarties sudarys 399 eurus arba 379 svarų. Tarnyba Moto Maker, leidžianti sukurti individualią nugarėlės išvaizdą, iš pradžių bus neprieinama.

Europos Sąjungos mokslininkai dirba prie robotams skirto Pasaulinio Voratinklio. Mokslininkai dirba prie projekto RoboEarth, kuris numato, jog ateityje robotai galės komunikuoti ir keistis informacija tarpusavyje. Jie taip pat galės didelę dalį skaičiavimų perkelti į „debesis“.

Windows XP vartotojų įsipareigojimai išliks ir po balandžio 8 d. Microsoft pranešė, kad net ir pasibaigus Windows XP palaikymui po balandžio 8 d., naujai įdiegtą sistemą vis tiek reikės aktyvuoti. Kartu patvirtinta, kad Windows 7 esantis režimas „XP mode“, leidžiantis dirbti su senomis aplikacijomis, niekur nedings, t.y. šiuo funkcionalumu ir toliau bus galima naudotis.

Oficialu: Winamp oficialiai išgelbėtas belgų kompanijos Radionomy. Nors apie tai kalbėta anksčiau, tačiau visa tai patvirtinta oficialiai – Radionomy įsigijo populiarųjį grotuvą Winamp bei audio transliavimo tarnybą Shoutcast iš kompanijos AOL. Sandorio detalės, deja, atskleistos nebuvo, nors kalbama apie $5-10 mln. sumą.

Jeigu Google būtų ne Google, o gyvas žmogus? Turbūt ne vienas iš mūsų yra matęs keistų užklausų, pateiktų paieškos sistemai Google. Tačiau jei Google būtų ne išmanusis algoritmų rinkinys, viską darantis automatizuotai, o paprastas žmogus, kuris turėtų jums atsakyti į kiekvieną užklausą?

2 komentarai (-ų)

 1. Raimis parašė:

  Pilnas baterijos įkrovimas bus galimas per maždaug kelias valandas.

  Čia tai geras 😀


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]