Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2014.01.16


Amazon ruošia visus nustebinsiantį produktą. Sausio 30 d. el. prekybos gigantas žada pristatyti produktą, kuris nustelbs net ypač didelės sėkmės sulaukusią Kindle seriją. Paslaptingasis „V1“, gamintojo teigimu, „iš naujo suteiks vartotojoms prieigą prie media turinio ir tiesiog „susprogdins“ šią rinką“.

Google supaprastino vaizdų paiešką, atsižvelgiant į autorines teises. Kompanija Google supaprastino vaizdų paieškos filtravimą, atsižvelgiant į autorines teises. Ši opcija pasirodė dar 2009 m., tačiau ją buvo galima rasti išplėstinių nustatymų puslapyje Advanced Images Search Page, kurį vartotojai naudojo ypač retai (kai kurie net apskritai nežinojo apie tokią funkciją).

google-images-by-licence-640

Microsoft šiemet ketina investuoti apie $2 mlrd. į Windows Phone kūrėjus ir gamintojus. Siekdama tapti rimtu mobilios rinkos žaidėjų su daug didesne rinkos dalimi, nei dabar, Microsoft investuos mažiausiai porą milijardų dolerių į tuos aparatinės ir programinės įrangos kūrėjus, kurie dirbs su platforma Windows Phone.

Ubuntu kūrėjai didino gaunamas pajamas, tačiau neišvengė nuostolių. Kompanija Canonical publikavo savo padalinio D. Britanijoje veiklos ataskaitą. Pastaroji rodo, kad su $65,7 mln. gautų pajamų patirta net $21,5 mln. nuostolių, o tai yra dvigubai daugiau, nei kompanijos padalinys patyrė 2012 m. Sekama Nokia pėdomis?

Moto G nuo šiol turi modifikaciją Google Play edition. Motorola pristatė dar vieną itin pigaus 4,5“ telefono Moto G su 4 branduolių Snapdragon 400 modifikaciją, kuri priklauso ‚grynakraujų“ Android kategorijai, t.y. turi priedėlį Google Play edition. Telefone įdiegta Android 4.4, o kaina nesiskiria nuo paprastos versijos – $179 už 8 GB modelį ir $199 – už 16 GB.

Saugumo spraga Cisco maršrutizatoriuose leidžia gauti administratoriaus teises. Kai kuriuose Cisco produktuose rastos kritinės klaidos, kurios leidžia hakeriams nuotoliniu būdu gauti prieigą su administratoriaus teisėmis. Spraga rasta bevielės prieigos stotelėje WAP4410N, maršrutizatoriuose WRVS4400N ir RVS4000. Pažeidžiamumas susijęs su prievadu TCP 32764. Cisco žada išleisti atnaujinimą iki sausio pabaigos.

Cisco_RVS4000

Adobe Flash Player 12 debiutavo iš karto su keliomis kritinėmis klaidomis. Nors naujoje versijoje kūrėjai pašalino eilę spragų, atliko eilę pakeitimų, tačiau sukūrė iš karto dvi naujas kritines klaidas, kurios leidžia hakeriams nuotoliniu būdu įvykdyti piktybinį kodą ir užvaldyti vartotojo kompiuterį.

Susidomėjimas 4K technologija gali padidinti Blu-ray diskų ir įrangos pardavimus. Taip pat mano kompanija Samsung, kuri teigia, jog nepakankamai plačiai išplitęs didelės spartos internetinis ryšys ir didelė Ultra HD (4K) medžiagos talpa smarkiai padidins 100 GB ir didesnių Blu-ray diskų paklausą. Dabar vienas 4K filmas telpa į 100 GB Blu-ray laikmeną.

Nutekintos fotoaparato Canon G1 X Mark II specifikacijos. Fotoaparatas gaus DIGIC 6 vaizdų procesorių, 20,2 MP (1,5“) CMOS sensorių, 24-120 mm f/2.8-5.8 objektyvą, 3.0″ LCD ekraną su 0,9 mln. taškų raiška. Anonsas numatytas vasario mėnesį vyksiančioje parodoje CP+ (Japonija).

Nokia Lumia 1820 ir Lumia 1525 gali gauti 2K raiškos ekranus. Nepatvirtintais duomenimis, kovą pasirodysiantis Lumia 1820 gaus 5,2“ 2K raiškos ekraną, Snapdragon 805, 3 GB RAM, 32 GB kaupiklį, Lytro kamerą ir ksenoninę blykstę. Lumia 1525 gaus 6“ 2K raiškos ekraną, Snapdragon 805, 3 GB RAM, 3400 mAh bateriją, 32 GB kaupiklį. Kaip bus iš tikrųjų, galima tikėtis sužinoti vasario mėnesį parodoje MWC 2014.

LG taip pat pristatė aukso spalvos išmanųjį telefoną. Rinkoje jau kuris laikas galima rasti Apple, Samsung ir HTC aukso spalvos išmaniųjų telefonų. Dabar tai padarė ir kompanija LG, kuris „paauksavo“ flagmaną G2. Kaina, lyginant su kitos spalvos modeliais, nesiskiria, techninės specifikacijos – taip pat.

Išleista nauja OpenMorrowind 0.28.0 versija. OpenMorrowind – tai viena iš kultinio žaidimo The Elder Scrolls 3: Morrowind modifikacijų, skirtų operacinių sistemų Linux gerbėjams. Tai ambicingas atviro kodo RPG projektas su atviru pasauliu, kuris platinamas kartu redaktoriumi OpenCS, leidžiančiu vartotojams kurti savo žaidimus.

Microsoft persigalvojo dėl Windows XP skirtos antivirusinės MSE palaikymo. Jei anksčiau Microsoft tikino, kad jos antivirusinės Microsoft Security Essentials, skirtos Windows XP, palaikymas baigsis balandžio 8 d., tačiau dabar pranešama, kad MSE atnaujinimai bus išleidžiami iki pat 2015 liepos mėnesio.

Nutraukiamas operacinės sistemos Fedora 18 palaikymas. Linux distributyvo Fedora kūrėjai pranešė, kad nuo 2014 m. sausio 14 d., t.y. vakarykštės dienos, nutraukiamas Fedora 18 versijos, žinomos kodiniu pavadinimu Spherical Cow, palaikymas. Rekomenduojama atsinaujinti iki Fedora 19 arba 20 versijos.

Apple sutiko sumokėti $32.5 mln. baudą. JAV Federalinė prekybos komisija pranešė, jog Apple sutiko sumokėti mažiausiai $32.5 mln. baudą tiems iOS vartotojams, kurių vaikai be tėvų sutikimo apsipirkinėjo įvairiose aplikacijose ir žaidimuose ir taip pridarė savo gimdytojams nemažų finansinių nuostolių to nežinodami.

Apple operacinės sistemos šiemet aplenks Microsoft programines platformas. Asymco analitiko Horace Dediu teigimu, šiemet Apple operacinės sistemas OS X ir iOS turinčių įrenginių bus parduota daugiau, nei Microsoft operacines sistemas turinčių sprendimų. Tiesa, absoliučiu operacinių sistemų lyderiu išliks Android.

asymco-apple-vs-microsoft-2013

Sony žaidimų tarnybos Playstation Plus prenumeratoriai bus pamaloninti dovanomis. Sony patvirtino, kad PS Plus prenumeratoriai nemokamai gaus PS3 skirtus žaidimus BioShock Infinite ir Metro: Last Light, tuo tarpu PS4 konsolių savininkams bus vasarį bus padovanotas žaidimas Outlast.

Google žada mobilią Chrome versiją, kuri smarkiai sumažins parsisiunčiamų duomenų kiekį. Google pranešė, kad ruošia naują mobilios Chrome versiją, kuri sumažintų parsisiunčiamų mobilių duomenų kiekį net iki 50 proc.

Geeksphone ruošia „saugiausią pasaulyje išmanųjį telefoną“, apsaugosiantį nuo NSA. Ispanų gamintojas Geeksphone ir JAV saugios komunikacijos tarnyba Silent Circle pranešė, kad MWC 2014 pristatys telefoną Blackphone, kuris vartotojams suteiks visišką laisvę valdyti privatumo nustatymus ir kontroliavimo priemones. Telefonas turės specialiai modifikuotą Android versiją PrivatOS.

Vienas komentaras

 1. Ugnis parašė:

  Visada smagu ką nors išgirsti apie Canonical ir kitas linux pasaulio naujienas. Minus 21mln baksų? Teks Markui patuštinti savo kišenę.


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]