Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2014.01.20


Po ilgų metų laukimo Microsoft pagaliau ištaisė Windows XP SVCHOST klaidą. Dar nuo Windows XP skirto Service Pack 3 pasirodymo eilė vartotojų skundėsi, kad SVCHOST tarnyba naudoja 100 proc. procesoriaus resursų. Ir pagaliau Microsoft klaidą ištaisė, likus mažiau nei 3 mėnesiams iki Windows XP palaikymo nutraukimo.

Nutekintas žaidimo Titanfall Alpha versijos žaidybinis vaizdo klipas. Titanfall šiuo metu yra Alpha testavimo stadijoje. Ir nors testavime dalyvaujantis žaidėjai neturi teisės dalintis vaizdine medžiaga, panašu, kad nutekintų vaizdo klipų nepavyko išvengti.

Po Dėl Llano procesorių nurašymo AMD gresia teisminiai ginčai. Dar 2013 m. III ketvirtyje AMD pareiškė, kad dėl prastos situacijos rinkoje nurašo procesorių Llano už maždaug $100 mln., o tokia naujiena lėmė AMD akcijų kritimą net 17%. Nepatenkinti investuotojai iš JAV padavė kompaniją į teismą už informacijos slėpimą ir investuotojų klaidinimą, todėl šie patyrė didelių nuostolių.

Foxconn šiemet ketina surinkti apie 60 mln. planšetinių kompiuterių. Foxconn dar praėjusiais metais tapo didžiausiu planšečių gamintoju – 2013 m. pasiektas 50 mln. rodiklis. Šiemet ketinama pagaminti 60 mln. planšečių. Antroje vietoje – Pegatron su 25-28 mln. planuojamų pagaminti planšečių, trečioje – Compal su prognozuojamais 14 mln.

95 proc. bankomatų vis dar naudoja Windows XP. Remiantis BusinessWeek pateikiama informacija, apie 95 proc. pasaulyje esančių aktyvių bankomatų  naudoja Windows XP – operacinę sistemą, kurios palaikymas bus nutrauktas po mažiau nei 90 d. Dauguma jų naujesnės OS negali palaikyti dėl aparatinės įrangos senumo.

Parodoje CES 2014 demonstruoti Intel dėvimi kompiuteriai turėjo ARM procesorius? Šaltinių teigimu, kai kurie CES 2014 rodyti Intel dėvimų kompiuterių prototipai turėjo procesorius su konkuruojančia ARM architektūra, nors pati kompanija garsiai reklamuoja Quark procesorius. Intel atstovai pareiškė, kad toks neatitikimas prototipuose yra atleistinas.

Tapo žinomos pirmojo Firefox OS planšetinio kompiuterio specifikacijos. Planšetė gavo 10,1“ (1280×800) IPS ekraną, 4 branduolių Allwinner A31 (Cortex-A7), GPU PowerVR SGX544MP2, 2 GB RAM, 32 GB kaupiklį, microSD, 5 MP ir 2 MP kameras, Wi-Fi 802.11b/g/n, 7000 mAh bateriją, svoris – 580 g, storis – 9,7 mm. Kaina sudarys apie 150 dolerių (apie 380 lt).

Anonsuota strategija Etherium – perdaryta kultinio Dune 2000 versija. Focus Interactive anonsavo realaus laiko strategiją Etherium, kuri labai panaši perdarytą Dune 2000, tik HD versiją. Žaidimas kuriamas Unity varikliuko pagrindu. Sprendžiant iš vaizdo klipo, žaidimas turėtų būti tikrai gražus.

Tapo žinomos LG G3 ir planšetofono LG G Pro 2 anonsų datos. Naujas flagmanas LG G3 su 5,5“ (2560 х 1440) ekranu ir 8 branduolių LG Odin procesorimi turėtų būti pristatytas gegužės 17 d. Planšetofono LG G Pro 2 su 5,9 QHD ekranu prezentacijos laukiama vasario mėnesio pabaigoje parodoje MWC 2014.

Microsoft darbuotojai tarpusavyje Windows 8 vadina „naująja Vista“. Iš vidinių Microsoft šaltinių gauta informacija rodo, kad kompanijos darbuotojai nusivylę Windows 8/8.1 – operacinę sistemą vadina „naująja Vista“. Tai puikus įrodymas, kad nauja OS, užimanti apie 10 proc. rinkos, nesugebėjo „visiškai pakeisti mūsų darbo su kompiuteriais būdo“, kaip teigė garsusis Microsoft šūkis.

Naujasis HTC išmanusis telefonas – flagmanas laukiamas kovo mėnesį. HTC One 2 (HTC M8) turėtų būti anonsuotas kovo mėnesį. Jo ekrano įstrižainė bus tarp HTC One turimo 4,7“ ir HTC One Max turimo 5,9“. Gali būti įdiegta Toshiba kamera su dviem sensoriais ir post-fokusavimo galimybe. Deja, bet Snapdragon 805 naujasis HTC flagmanas gali negauti, nes Qualcomm procesorius iki kovo pasirodyti nespės.

Balso asistentas Microsoft Cortana ruošiamas debiutui Nokia Lumia telefonuose. Kartu su Windows Phone 8.1, kurios debiuto laukiama balandžio mėnesį, turėtų būti pristatytas ir Apple Siri bei Google Now analogas – balso asistentas Cortana. Beta versija debiutuos Nokia Lumia telefonuose. Naujienos anonso laukiam balandį vyksiančioje konferencijoje BUILD 2014.

Chrome įskiepiai masiškai supirkinėjami kenkėjiškų programų kūrėjų. Kenkėjiškų programų kūrėjai pastebėti supirkinėjant populiarius Google naršyklės Chrome įskiepius, taip siekdami užkrėsti kuo daugiau vartotojų per šių Chrome aplikacijų atnaujinimus. Google reikės imtis papildomų saugumo priemonių, kadangi dabar atnaujinimo procesas vartotojai praktiškai nelabai matomas.

Startuolis Impermium tapo dar vienu Google pirkiniu. Trečius metus gyvuojanti Impermium specializuojasi tinklalapių apsaugos nuo įsilaužimo, el. šlamšto, sukčiavimo ir kitokio pobūdžio grėsmių srityje. Kompanijos sprendimais naudojasi apie 300 tūkst. puslapių visame pasaulyje, tame tarpe Tumblr, Pinterest, ESPN, CNN, Washington Post.

HP pradeda reklamuoti kompiuterius su… Windows 7. HP tituliniame puslapyje šiuo metu galima pastebėti reklamą, kuri teigia, kad sumažintos Windows 7 kompiuterių kainos. Akcijos antraštė leidžia suprasti, kad Windows 7 populiarumas toks didelis, jo HP bando įtikti vartotojams, o ne Microsoft, kuri bando išpopuliarinti naująją Windows 8/8.1.

hp-win7-back-by-popular-demand

Adobe išleido svarbų atnaujinimą, skirtą Adobe Flash Player 12. Dar visai neseniai debiutavusioje Flash Player 12 iš karto buvo rastos dvi kritinės klaidos CVE-2014-0491 ir CVE-2014-0492, kurios leidžia užvaldyti aukos sistemą. Naudojantiems Flash Player reikėtų atsinaujinti arba rankiniu būdu, arba programa tai pasiūlys padaryti automatiškai.

Windows Phone telefonų rinkoje vis dar dominuoja Nokia Lumia 520. Windows Phone 8 gamintojų tarpe net 92 proc. rinkos užima Nokia, tarp WP8 telefonų – Nokia Lumia 520 (30 proc.), antra liko Lumia 920 su 8,4 proc. Tarp OS versijų dominuoja Windows Phone 8 – 78 proc. rinkos, kita dalis tenka Windows Phone 7.

Microsoft pranešė, kada bus baigtas sandoris su Nokia. Remiantis Nokia pranešimu spaudai, panašu, kad Microsoft užbaigė Nokia mobilių įrenginių padalinio įsigijimo procesą. Apie sandorio baigtį turėtų būti pranešta jau šią savaitę. Ar su Nokia telefonais teks atsisveikinti visiems laikams?

Vienas komentaras

 1. sn1k4r parašė:

  2 metus nematysime uzraso ant nauju telefonu „Nokia“ gaila :/


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]