Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2014.01.21


Ericsson mano, kad „išmaniesiems“ automobiliams prireiks 5G tinklų. Kompanija Ericsson mano, jog automobilių tapimui „išmaniosiomis“ transporto priemonėmis, reikės duomenų pralaidumo ir itin žemų duomenų perdavimo užlaikymų, kuriuos galės garantuoti 5G mobiliojo ryšio tinklai. Pastarųjų komercinė eksploatacija prasidės ne anksčiau 2020 m., mano Ericsson atstovai.

Microsoft Office tinklaraštį „nulaužė“ Sirijos Elektroninė Armija. Dar vienas Microsoft priklausantis puslapis buvo „nulaužtas“ hakerių, kurie anksčiau pridarė nemalonumų Microsoft Skype padaliniui, Outlook.com, oficialiai Microsoft Twitter paskyrai ir kitiems resursams. Šį kartą nukentėjo Office tinklaraštis. Ir vėl prie viso šito prisidėjo Sirijos Elektroninė Armija, kaltinanti Microsoft bendradarbiavimu su NSA.

Galaxy S5 vartotojo sąsaja bus labai panaši į esamą Google Now sąsają. Kaip žinia, tarnyba Google Now bando atspėti vartotojo poreikius, apdorodama informaciją, esančią konkretaus žmogaus Google paskyroje (Google+, Gmail, Youtube ir t.t.). Kokiu būdu Galaxy S5 pateiks reikiamą informaciją, kol kas neaišku. Apie tai turėtume sužinoti kovo arba balandžio mėnesį, kai bus anonsuotas šis išmanusis telefonas.

galaxy-s-5-interface-leaked

Nokia ruošia Android telefoną, priklausančio Asha 400 serijai. Pranešama, kad Nokia specialistai dirba prie Asha 400 serijai priklausančio Android telefono, kuris gaus 2 branduolių Qualcomm Snapdragon 400 (1.7 GHz), 1 GB RAM, 8  GB kaupiklį, microSD, 5 MP kamerą, 2000 mAh bateriją, Android 4.4 KitKat su Asha Touch sąsaja. Preliminari kaina – apie $250 (apie 640 lt).

LG taps vieninteliu lanksčių AMOLED ekranų, skirtų Apple išmaniajam laikrodžiui, tiekėju. Šaltinių teigimu, Apple ir LG pasirašė susitarimą dėl lanksčių AMOLED ekranų, skirtų iWatch, tiekimo. Ekranas bus 1,52“ įstrižainės. Kalbama, kad pirminė ekranų partija bus išleista 2 mln. tiražu, gamyba prasidės ne anksčiau 2014 m. vidurio. Tai reiškia, kad iWatch debiutas gali įvykti jau šių metų pabaigoje.

Bilas Geitsas aktyviai dalyvauja Microsoft valdyme. Beveik šešerius metus nedalyvavęs Microsoft gyvenime, Bilas Geitsas, panašu, vėl pradeda juo aktyviai domėtis. Teigiama, kad iki sausio pabaigos bus paskelbtas naujas kompanijos vadovas. Kadangi iš karto po to Steve Ballmer paliks savo postą, naują generalinį direktorių su Microsoft veikla supažindins būtent Bilas Geitsas.

Planšetofonas Nokia Lumia 1520 gaus jaunesnį brolį su 4,3“ ekranu. Naujokas vadinsis Lumia 1520V. Nepaisant sumažėjusios įstrižainės nuo 6“ iki 4,3“, raiška išliks 1920×1080. Rasime 2 GB RAM, 32 GB kaupiklį, microSD, 14 MP PureView kamerą, 3000 mAh bateriją ir Windows Phone 8.1. Ar išliks 4 branduolių procesorius ir, juo labiau, ar jis apskritai pasirodys prekyboje, neaišku.

Kimas Dotcomas ruošia online muzikos tarnybą. Uždarytos failų dalinimosi tarnybos Megaupload įkūrėjas Kimas Dotcomas dėl savo veiklos nusipelnė JAV teisėsaugos nemalonę. Tiesa, jam tai nesutrukdė įkurti Megaupload analogą – Mega, o dabar ruošiamasi pristatyti internetinę muzikos tarnybą Baboom, kuri apibūdinama kaip iTunes ir Spotify hibridas. Čia bus galima rasti netgi Kimo Dotcomo pirmąjį albumą „Good Times“.

Google blokuoja Chrome aplikacijas, kurios ėmė masiškai demonstruoti reklamą. Google užblokavo kelias kenkėjiškomis pripažintas aplikacijas, esančias Chrome Web Store, kadangi nemažai vartotojų pasiskundė, kad jos ėmė platinti reklamą. Kaip pretekstu pasirinktas siūlymas pasidalinti nuorodomis su kitais puslapiais.

Amazon pasiruošusi pradėti prekės pristatymą dar iki jos užsakymo. Amazon užpatentavo nuspėjamojo pristatymo sistemą, kuri leidžia vartotojui išsiųsti prekę dar prieš tai, kai jis ją užsakys. Planuojama naudoti pirkėjo užsakymų istoriją, susiejant ją su geografine vieta, analizuoti vienų ar kitų prekių studijavimą Amazon puslapiuose. „Atspėti užsakymai“ bus kaupiami regioniniuose sandėliuose.

Virtuali realybė pasaulį užkariaus po kelių metų. Kompanija Valve, garsi ne tik savo žaidimais, bet ir sistema Steam, yra įsitikinusi, jog tikra virtuali realybė, kurios pirmąja kregždute tapo akiniai Oculus Rift, pakeis visą žaidimų industriją jau po kelerių metų. Būtent tuomet atsiras idealus produktas ir patrauklią kainą.

Huawei ruošia išmanųjį telefoną su 64 bitų procesoriumi ir 2560 х 1440 ekrano raiška. Naujasis Ascend S serijos flagmanas turės Ascend D serijos platformą ir Ascend P serijos dizainą, nuosavą 8 branduolių 64 bitų procesorių, 3 GB RAM, 16 GB kaupiklį, 16 MP kamerą ir 3050 mAh akumuliatorių. Korpuso storis sudarys 6,9 mm. Deja, apie pasirodymo datą ir kainą nieko nepranešama.

Qualcomm AllJoyn: technologija „išmaniųjų“ namų kūrimui. Publikuotas vaizdo klipas, kuriuo kompanija Qualcomm bando parodyti, kai ji įsivaizduoja savo technologiją AllJoyn bei „išmaniuosius“ namus apskritai. Nors ypatingai daug detalių neatskleidžiama, tačiau bendrais bruožais parodoma, kaip yra suprantama Interneto daiktų koncepcija.

Analitikai kalba apie rekordinį parduotų iPhone skaičių per 2013 m. IV ketvirtį. Apple ketvirčio ataskaitos visuomet traukė visuomenės dėmesį: ar pajamos nepradėjo kristi? Ar iPhone dar kas nors perka? Prieš pirmadienį įvyksiantį Apple renginį analitikai atsako: dar ir kaip perka! Jei 2012 m. IV ketvirčio prognozės kalbėjo apie 47 mln. parduotų iPhone vidurkį, tai dabar – net apie 55 mln. – 16% daugiau nei prieš metus.

Klasika tapusias Microsoft ir Apple operacines sistemas dabar galima išbandyti interneto naršyklėje. Sergantys nostalgija ar besidomintys operacinių istorija nuo šiol gali išbandyti legendines Microosoft ir Apple operacines sistemas tiesiog savo naršyklėje. Belieka tik apsilankyti puslapyje VirtualDesktop.org. Nors pateiktos OS nėra visiškai funkcionalios, tačiau greitam susipažinimui to pilnai užteks.

Vienas komentaras

 1. Tomas parašė:

  Geros ryto naujienos 🙂


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]