Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2014.01.24


Vien tik IP adresas nėra piratavimo bei autorinių teisių pažeidimo įrodymas. Tokį nutarimą pateikė JAV Vašingtono apygardos teismas, kuris nurodė, kad vien tik IP adreso nustatymas nėra pakankamas įrodymas, kad žmogus būtų pripažintas kaltas dėl piratavimo. Tokiu būdu, buvo atmestas ieškinys, kuriame šimtai žmonių buvo kaltinami nelegaliai siuntęsi filmą „Elf-Man“.

Pardavimui paruoštas Nokia mobilių telefonų padalinys atnešė 198 mln. eurų nuostolį. Nokia publikavo 2013 m. IV ketvirčio ataskaitą, iš kurios matyti, kad kompanija skęsta nuostoliuose, kaip ir pats telefonų padalinys, kurį greitai įsigys Microsoft. Per IV ketvirtį, kuris apima ir švenčių sezoną, buvo parduota 8,2 mln. Lumia telefonų, nors per III ketvirtį jų buvo realizuota 8,8 mln.

ballmer-with-elop-nokia-680

Microsoft per paskutinį ketvirtį uždirbo $24,52 mlrd., pelnas sudarė $6,56 mlrd. Abu rodikliai viršijo analitikų lūkesčius, kartu buvo pagerintas praėjusių metų analogiško laikotarpio pasiekimai, kaip buvo gauta $21,46 mlrd. pajamų ir $6,38 mlrd. pelno.

Google ruošia šešių naujų spalvų Nexus 5 modifikacijas. Jei iki šiol turėjome modelius su baltos ir juodos spalvos nugarėlėmis, tai artimiausiu metu turėtume sulaukti purpurinio, mėlyno, žalio, geltono, oranžinio ir raudono. Reikia tikėtis, kad išmaniojo telefono kaina dėl to nesikeis.

Oficialu: Lenovo įsigijo iš IBM jos x86 serverių verslą už $2,3 mlrd. Po ilgų derybų ir gandų virtinės, IBM pagaliau atsikratė x86 serverių verslo. Jį įsigijo kompanija Lenovo, į kurią kartu su nauju verslu pereis ir 7500 darbuotojų. Sandoris kinams kainavo net $2,3 mlrd. – brangiausias sandoris per Lenovo veiklos istoriją. Palyginimui: 2005 m. iš IBM įsigytas PC verslas kinų kompanijai kainavo $1,5 mlrd.

Areštuota eilė aukštas pareigas užimančių Foxconn darbuotojų. Dešimt esamų ir buvusių Foxconn aukšto lygio pareigūnų areštuoti už sukčiavimą ir duoklių reikalavimą iš komponentų tiekėjų (buvo reikalaujama apie 2,5% nuo kiekvieno sandorio sumos). Pagrindiniu įtariamuoju tapo buvęs Foxconn viceprezidentas. Įtariama, kad neteisėtai buvo gauta apie $3,3 mln.

Motorola ruošia išmanųjį telefoną vos už $50. Motorola vadovas Dennis Woodside teigė, kad $179 už telefoną (pavyzdžiui, Moto G) kai kuriose pasaulio šalyse yra labai daug. „Kodėl tokie mobilūs įrenginiai negalėtų kainuoti $50?“, – paklausė Motorola vadovas, leisdamas suprasti, kad kompanija ruošia būtent tokį pigų išmanųjį telefoną, skirtą besivystančių šalių rinkoms. Gal jis pasirodys ir Lietuvoje?

Paaiškėjo, kas rašo žinutes per Irano prezidento Twitter paskyrą. @HassanRouhani yra pridaręs nemažai triukšmo. Anksčiau buvo manoma, kad Irano prezidentas Hasanas Ruchanis neturi nieko bendra su šia paskyra. Tačiau Davoso forume Irano prezidentas prasitarėkaip yra iš tikrųjų: „Save Twitter pranešimus rašau ne aš. Tai daro mano draugai.“

Playstation 4 savininkai skundžiasi sistemos klaida, kuri sugadina išsaugotus žaidimo atskaitos taškus. PS4 žaidėjams skirti forumai pilni pranešimų, kad konsolės sistemos klaida „ce-34878-0“ gadina išsaugotų atskaitos taškų failus. Problema susijusi su daugeliui platformų skirtais projektais – Battlefield 4, Call of Duty: Ghosts, FIFA 14, NBA 2K14 ir kt. Sony teigia, kad apie problema informuota ir jau ieško sprendimo.

Elektromobiliai atmosferos užterštumo sumažinti nepadės. JAV Š. Karolinos universiteto mokslininkai teigia, kad net jei visi dabar persėstume į elektromobilius, užterštumo smarkiai nesumažintume. Automobiliams reikalingos elektros gamyba vis tiek terš aplinką, nors tyrimo vadovas tikina, kad elektromobilių vis tiek reikia, kadangi tai leis tapti nepriklausomais nuo naftos, kartu ir oras mieste bus švaresnis.

Acer keičia prioritetus. Finansinių nuostolių kankinama kompanija Acer dėl prastos PC rinkos būsenos bei prasto ultrabookų pasirodymo priversta keisti vadovybę, trečdaliu mažinti algas vadovams, kartu atleisti 7% personalo. Negana to, dabar bus keičiama ir veiklos kryptys – nuo šiol daugiausia bus koncentruojamasi į išmaniųjų telefonų, planšečių ir Chromebook kompiuterių segmentus.

IT kompanijos vis daugiau pinigų išleidžia lobizmui vyriausybinėse institucijose. 10 didžiausių JAV kompanijų, tarp kurių yra Google, Apple, Microsoft ir Facebook, savo interesų protegavimui Vašingtone išleido $61 mln. – 12% daugiau, nei prieš metus. Labiausiai išlaidavo Google. Kompanijos bandė įtikinti, kad būtų imtasi teisės aktų pakeitimų tokiose srityse, kaip privatumas, duomenų saugumas ir reklama.

Samsung pripažinta kalta, pažeidus dar vieną Apple patentą. JAV Kalifornijos šiaurės apygardos teismas pripažino Samsung kalta dėl Apple patento, aprašančio automatinio teksto užpildymo funkciją (pavyzdžiui, rašant SMS), pažeidimo. Kartu vienas iš Samsung patentų buvo pripažintas negaliojančiu. Pastarasis, beje, buvo įsigytas 2011 m. specialiai kovai teismuose prieš Apple.

Call of Duty: Ghosts kūrėjai publikavo DLC Episode 1: Nightfall vaizdo klipą. Studija Infinity Ward ir leidėjas Activision publikavo naują vaizdo klipą, kuris skirtas šaudyklės CoD: Ghosts papildymui Episode 1: Nightfall, kuris turės naujų žemėlapių, naują ginklą ir kitų patobulinimų. DLC iš pradžių bus skirtas Xbox savininkams (debiutas – sausio 28 d.), po mėnesio papildymą gaus ir kitų platformų žaidėjai.

Kūrėjai pademonstravo, kokius techninius patobulinimus atliko žaidime Tomb Raider: Definitive Edition. Studijos Crystal Dynamics kūrėjai publikavo vaizdo klipą, kuriame bandoma parodyti tuos techninius patobulinimus, kuriuos pamatys naujos kartos konsolių PlayStation 4 ir Xbox One savininkai.

Cradle – nuotykių žaidimas su CryEngine varikliuku. Vienu iš penkių laukiamiausių Indie žaidimų pripažintas Cradle – tai fantastinis nuotykių žaidimas su rolių elementais ir atviru pasauliu, kuriame teks kovoti su neįprastomis būtybėmis. Įvykiai plėtosis Anoros pasaulyje, kurioje jau tūkstantmečius vyksta karai tarp žmonijos, dievų ir gamtos.

Prasidėjo Hearthstone: Heroes of Warcraft atviras Beta testavimas. Blizzard pranešė, kad žaidėjai gali prisidėti prie kolekcinių kortelių žaidimo Hearthstone: Heroes of Warcraft atviro beta testavimo. Tiesa, tai aktualu Š. Amerikos gyventojams, tuo tarpu Europoje tokia galimybė atsiras po kelių savaičių, patikino žaidimo kūrėjai.

Microsoft pranešė, kaip gerins privačių duomenų saugojimo sistemą. Microsoft atstovas Brad Smith pranešė, kad kompanija planuoja pasiūlyti jos užsienio klientams galimybę duomenis saugoti serveriuose, esančiuose už JAV teritorijos ribų, kur galioja kitų šalių įstatymai ir privatumą reguliuojantys teisės aktai. Taip siekiama išvengti JAV vyriausybės ir jai priklausančių institucijų (pavyzdžiui, NSA) kišimosi.

MIT mokslininkai sukūrė permatomą ekraną. Profesorių Marin Soljacic ir John Joannopoulos pranešė sukūrę naujo tipo permatomą ekraną, kuris leis kurti, pavyzdžiui, naujos kartos motociklininkų šalmus, akinius ir t.t.

6 komentarai (-ų)

 1. Gintas parašė:

  Ačiū tiems kurie įdeda pastangas paruošiant pusryčius su FACEIT. 😉

  • Varnėnas parašė:

   Problema tame, kad jie dar turėjo pradėti naktipiečių rubriką, bet persigalvojo!

 2. vasia parašė:

  Prisidedu prie padekos. Vienas is keliu must read every day puslapiu.Vis delto vienas dalykas man nera aiskus, kaip pasiekti pusryciu naujienas is pagrindinio puslapio? Nes sita rubrika aptikau visai netycia, nors faceit skaitau jau senai.

 3. vasia parašė:

  Atradau paveiksliuka paciam virsuj 😀
  gal as ir neatidus, bet man jis permetant akim puslapi atrodo kaip reklaminis baneris ir uz akies neuzkliuna 🙂

 4. Edis parašė:

  To vasia: tai ir yra reklaminis baneris, nes bent jau man adblock’as blokuoja pusryciais faceit baneri.
  P.s.: jei galit, prasau sutvarkykit mobilia faceit.lt svetaines versija, nes dabar ja krauna kaip ir normalia svetaine ant kompo

  • assasiner223 parašė:

   nezinau man mobili versija krauna, beto hearthstone veikia ir europoj, vakar parsisiunciau is oficialios blizzard svetaines ir viskas veike


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]