Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2014.01.27


Google numatė $2.71828 mln. fondą už Chrome OS nulaužimą. 2014 m. kovo 12 d. Vankuveryje (Kanada) vyks konkursas, kurio metu hakeriai iš viso pasaulio bandys nulaužti operacinę sistemą Chrome OS. Numatyti keli apdovanojimų variantai: $110 000 – už integruotos naršyklės arba visos sistemos per naršyklę sukompromitavimas. $150 000 – už sistemos sukompromitavimą, įtvirtinant kenkėjišką kodą, kuris išgyventų po sistemos perkrovimo ir įkrovos apsaugos sistemos patikrinimą.

Paradox Interactive anonsavo dar vieną žaidimą apie vikingus. Švedų studija, panašu, nusprendė kiek ilgiau užsilaikyti prie vikingų temos ir sukurti žaidimą „Runemaster“, kurio pagrindą sudaro skandinavų mitologija, o pagrindiniam herojui teks keliauti po šešis pasaulius su sava siužetine linija ir kautynėmis.

Per 2013 m. operatorius Verizon iš JAV teisėsaugos gavo 320 tūkst. užklausų. Amerikiečių mobiliojo ryšio operatorius Verizon publikavo pirmą, „skaidrią“ ataskaitą apie JAV teisėsaugos užklausų skaičių per 2013 m. Pasirodo, kompanija jų gavo daugiau nei 320 000, tiesa, kiek iš jų susiję su NSA ir kitomis spec. tarnybomis, nepranešama.

Jau galima užsakyti „juodąjį“ nVidia GeForce GTX Titan. Naujasis GeForce GTX Titan Black Edition pagaliau tapo prieinamas su 6 GB GDDR5 atmintimi (dvigubai daugiau, nei „paprastas“ GTX Titan). Tai leis gamintojui paprašyti daugiau – vienoje iš Suomijos el. parduotuvių vaizdo plokštė kainuoja net 975 eurus (3370 lt).

Mobiliems įrenginiams kompanija Corning ruošia antimikrobinį stiklą. Antimicrobial Gorilla Glass turi antimikrobinių savybių, kurias apsauginis stiklas išlaiko per visą mobilių įrenginių gyvavimo laikotarpį. Apsaugos pagrindą, gamintojo teigimu, sudaro jonizuotas sidabras, kuri garsus savo savybėmis susidoroti su mikrobais (nors 100% efektyvumo gamintojai ir nežada).

corning-antimicrobial-glass

2013 m. IV ketvirtyje planšetinių kompiuterių tiekimas augo 25 proc. Digitimes Research analitikų teigimu, per spalio – gruodžio laikotarpį planšetinių kompiuterių tiekimas padidėjo 25 proc., lyginant su III ketvirčiu, arba 29,8 proc., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus. Apple dalis sudarė 29,7 proc., Samsung – 17,4 proc., Amazon – 5,4 proc., Lenovo – 4,2 proc., ASUS – 2,8 proc., Google – 1,4 proc.

Šis 3D spausdintuvas moka padaryti astronautams skirtą picą. Astronautams orbitoje sunku ne tik dėl to, kad nėra gravitacijos, sunku judėti greitai ir preciziškai. Jiems skirtas maistas nėra toks, koks Žemėje, kadangi jis, visų pirma, turi būti dehidratuotas. Galbūt visą tai pakeis RepRap Mendel 3D spausdintuvas, galintis pagaminti picą?

Google balso paieška greitu metu pradės veikti be specialių įskiepių. Dar visai neseniai buvo išleista aplikacija, kuri po frazės „OK, Google“ aktyvuodavo paieškos balsu funkciją bei įjungdavo mikrofoną. Panašu, kad naršyklės Chrome kūrėjai šią galimybę planuoja padaryti integruota. Iš pradžių funkciją bus galima įjungti su pele: mikrofonas klausys vartotojo komandų penkias minutes, po to naršyklė vėl veiks standartiniu režimu.

LG išleido Premium klasės monitorių MP76. Naujasis modelis gavo 24“ įstrižainės Full HD ekraną su IPS matrica, ypač ploną metalinį korpusą Cinema Screen su permatomu stovu. Monitorių, esant reikalui, galima pritvirtinti prie sienos. Apie pasirodymo datą ir kainą gamintojas, deja, nieko nepraneša.

lg-mp76-premium-lcd

LG G Pro 2 gali debiutuoti vasario mėnesį. Planšetofonas su 6“ Full HD ekranu, Snapdragon 800, 3 GB RAM ir Android 4.4 KitKat turėtų būti anonsuotas Mobile World Congress 2014, kuri vyks Barselonoje (Ispanija) vasario 24-27 dienomis. LG šios informacijos nei patvirtino, nei paneigė.

Tranzistorius – kaip visa tai nutiko? Tranzistorius yra vienas didžiausių atradimų per paskutinį šimtmetį. Pirmasis iš jų atrodė visiškai kitaip, nei galime įsivaizduoti šiandien, kai po procesoriaus dangtelių jų gali slėptis milijardai. Žemiau pateiktame vaizdo klipe galima matyti, kaip inžinieriai iš Bell Labs sugalvojo tokį fundamentalų dalyką, kaip tranzistorius.

Qualcomm iš kompanijos Hewlett-Packard įsigijo 2400 patentų. Intelektualinė nuosavybė susijusi su mobiliomis technologijomis. Didžioji dalis patentų susiję su nesėkmingais HP projektais: mobiliu įrenginiu iPaq, BitFone programine įranga ir 2010 m. įsigyta kompanija Palm. Kai kurie ekspertai teigia, kad dalis patentuotų technologijų bus panaudota „išmaniajame“ laikrodyje Qualcomm Toq.

Tiny Core Linux 5.2 – vienas mažiausių Linux distributyvų pasaulyje. Tiny Core Linux yra nemokamas, atviro kodo Linux distributyvas su moduline sistema, leidžiančia norimus papildymus bet kuriuo metu. Operacinė sistema pasileidžia labai greitai, ji visa telpa operacinėje sistemoje, ir tai visai nenuostabu, kadangi ji užima vos 14 MB. Norite išbandyti? Atsisiųsti galima iš kūrėjų puslapio.

Tiny Core Linux screenshot

Amerikietis įsiveržė į degantį pastatą, kad išgelbėtų savo mylimą… žaidimų konsolę XBOX. Konsolės nemažai žaidėjų yra svarbi gyvenimo dalis, tačiau kai prieš akis yra ne deganti pilis, bet nuosavas liepsnojantis namas, galbūt konsolės nėra tas dalykas, kurį reikėtų gelbėti pirmiausia, tačiau būtent taip padarė viena Kanzaso valstijos gyventojų. Galbūt tikrai vertėjo?

Nelengva būti Bilu Geitsu… Jis toks garsus, kad su juo žmonės nori pasigalinėti praktiškai bet kurioje srityje, pradedant žaidimais ir baigiant šachmatais. Pastaruoju atveju turtingiausias pasaulio žmogus susitiko su pasaulio šachmatų čempionu Magnus Carlsen. Įdomu, kiek truko partija?

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos


  • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

  • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

  • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

  • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

  • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

  • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

  • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

  • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

  • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

  • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]