Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2014.01.28


Apple pardavė rekordinį kiekį iPhone ir iPad, bet analitikai liko nepatenkinti. Per paskutinį ketvirtį Apple realizavo 51 mln. iPhone (prieš metus – 47,8 mln.), 26 mln. iPad (prieš metus – 22,9 mln.). Pajamos sudarė $57.6 mlrd. (prieš metus – $54.5 mlrd.), grynasis pelnas padidėjo nuo $13.06 mlrd. iki $13.1 mlrd. Deja, kompanijos akcijų kaina krito, nes analitikai tikėjosi daugiau.

Google ir Samsung pasirašė sutartį dėl bendro patentų naudojimo. Susitarimas padės išvengti abiejų kompanijų tarpusavio bylinėjimosi dėl patentų. Sutartis apima tiek dabartinius, tiek per artimiausią dešimtmetį išduotus patentus. Taip kompanijos stiprina savo bendradarbiavimą bei kovą prieš tokius varžovus, kaip Apple ir Microsoft.

Viešbučių tinklo Starwood klientai galės išvengti laiko gaišaties prie registratūros. Starwood pradėjo eksperimentą, kuris leis jos klientams per specialią aplikaciją užsakyti viešbučio numerį ir gauti elektroninį raktą, kuris atrakins numerio duris, kai klientas bus šalia. Tam reikalui bus įdiegtos Bluetooth durų spynos. Aplikacija veikia su iPhone 4S (ir naujesniais), taip pat Android 4.3 ir naujesnę versiją turinčiais telefonais.

Google papildė akiniams Glass skirtos programinės įrangos asortimentą. Šį kartą buvo publikuoti penki nedideli žaidimai, kuriais galės pasinaudoti Google Glass savininkai. Tam reikalui teks kiek intensyviau pasidarbuoti galva, taigi tai turėtų tapti nebloga kaklo mankšta.

Google pasisako prieš Internete talpinamų duomenų „lokalizavimą“. Brazilija priėmė įstatymą, kuris numato, kad šalies piliečių ir firmų duomenys privalo būti talpinami tik šioje šalyje esančiuose duomenų centruose. Google manymu, taip vykdoma interneto fragmentacija ir kelia pavojų tarptautiniam Interneto statusui. Tiesa, pati neturėdama duomenų centrų Brazilijoje, Google praranda vieną didžiausių P. Amerikos rinkų.

Parodoje MWC 2014 kompanija BlackBerry parodys išmanųjį telefoną, kainuosiantį $200. Kompanijos Foxconn vadovas John Chen patvirtino, kad jos užsakovo – kompanijos BlackBerry – išmanusis telefonas, kainuosiantis apie $200, bus pademonstruotas vasarį parodoje MWC 2014. Šis telefonas bus skirtas besivystančių šalių rinkoms.

Battlefield 4 gaus dar vieną atnaujinimą sausio pabaigoje. Arba vasario pradžioje, kadangi kūrėjai iš DICE dar nėra galutinai įsitikinę, kad žaidimo klaidas pavyks ištaisyta iki šio mėnesio pabaigos. Atnaujinimas bus skirtas visoms platformoms, jis padidins žaidimo stabilumą, ištaisys rastas klaidas, atneš kai kurių patobulinimų. Taip pat kūrėjai laukia žaidėjų pastabų dėl žaidimo balanso.

Google patentuoja nemokamą taksi. Patentas numato, kad Google reklamos pirkėjai savo klientams gali pasiūlyti nemokamą taksi, kuris juos nuvežtų iki artimiausiu prekybos taško. Tai leis pritraukti daugiau pirkėjų, taigi tikėtina, kad pardavėjai uždirbs daugiau. Savo ruožtu, žmonės galės iki prekyvietės patekti nemokamai. Važiuoti bus galima ir su viešuoju transportu ar bepiločiais automobiliais.

Samsung pagaliau susitarė su Ericsson dėl patentinės bylos nutraukimo. 2012 m. Ericsson apkaltino Samsung, kad ši savo mobiliuose įrenginiuose neteisėtai naudoja švedų kompanijos patentuotas technologijas, susijusias su GSM, LTE ir UMTS. Šiemet abi pusės pagaliau susitarė dėl patentų licencijavimo. Ericsson pranešė, kad Samsung įsipareigojo sumokėti apie $652 mln.

Microsoft savo „debesų“ tarnybą SkyDrive pervadino į OneDrive. Kompanija oficialiai pranešė, kad SkyDrive nuo šiol vadinsis OneDrive, kuri vadinama vieninga visų vartotojo duomenų (nuotraukų, dokumentų, muzikos ir kitų failų) saugykla. Tai padaryta po to, kai D. Britanijos teisme buvo pralaimėta byla dėl „SkyDrive“ prekinio ženklo, kurio savininku pripažinta kompanija British Sky Broadcasting Group.

LG patvirtino, kada bus anonsuotas planšetofonas G Pro 2. Kompanija LG oficialiai patvirtino, kad išmanusis telefonas G Pro 2 su 6“ įstrižainės FULL HD IPS ekranu bus anonsuotas vasario mėnesį parodoje MWC 2014. Jis taps dabartinio modelio Optimus G Pro pamaina.

Nauja JPEG standarto versija leidžia saugoti vaizdus be kokybės praradimo. Leipcigo (Vokietija) Taikomosios informatikos institutas išleido naują JPEG versiją 9.1, kuri, kūrėjų teigimu, leidžia išsaugoti gauta vaizdinę medžiagą be kokybės praradimo, o kartu atsisakyti tokių plačiai paplitusių formatų, kaip RAW ir TIFF. Dabar belieka tikėtis, kad naują formatą kuo greičiau įdiegtų skaitmeninių fotoaparatų gamintojai.

Apple dar mėnesiui nukelia naujojo Mac Pro tiekimą. Nors atnaujintos, JAV surenkamos darbo stoties Mac Pro debiutas prekyboje įvyko 2013 m. gruodį, tačiau iš karto buvo susidurta su dideliu deficitu. Iš pradžių tiekimas nukeltas į vasarį, o dabar – į kovo mėnesį. Deja, dėl užrašo „Made in US“ tenka mokėti ilgu laukimu – kinai dirbo operatyviau.

Samsung ruošiasi pristatyti Google Glass konkurentą. Samsung ruošia Google akinių Glass analogą, kuris šiuo metu žinomas kaip Galaxy Glass. Pirmieji tokių akinių prototipai turėtų būti parodyti parodoje IFA 2014, kuri vyks rugsėjo mėnesį Berlyne (Vokietija). Su šiais akiniais Samsung bandys ištirti rinką, kaip tai padarė su laikrodžiu Galaxy Gear.

Grand Theft Auto: San Andreas nuo šiol prieinamas ir Windows Phone savininkams. Rockstar Games pagaliau išleido ir Windows Phone 8 skirtą GTA: San Andreas žaidimo versiją. Kultinis projektas Android ir iOS pasiekė dar gruodžio mėnesį. Tarp palaikomų įrenginių minimi Nokia Lumia 1520, 1320, 822, 820, 810, HTC 8XT. Žaidimui reikalinga bent 1 GB operatyvios atminties.

Apple teigia, kad 80% iOS mobilių įrenginių atsinaujino iki iOS 7. Kompanijos finansų direktorius Peter Oppenheimer pasidžiaugė, kad 80 proc. iOS mobilių įrenginių jau turi įdiegtą operacinę sistemą iOS 7. Nors ji sulaukė nevienareikšmiškų atsiliepimų dėl pakeistos vartotojo sąsajos, tačiau panašu, kad viskas vyksta pagal iš anksto numatytą Apple  planą. Kartu ir kūrėjai galės geriau išnaudoti naujos platformos privalumus.

Po 30 metų užmaršties paviešintas Steve Jobs vaizdo klipas. Jame matyti pirmoji vieša kompiuterio Mac prezentacija, kuri įvyko 1984 m. Leidinio Time žurnalisto Harry McCracken filmuota vaizdinė medžiaga leidžia matyti ne tik pačią prezentaciją su Steve Jobs priešakyje, tačiau ir jos užkulisius. Taigi kaip visa tai vyko?

5 komentarai (-ų)

 1. lol parašė:

  galėtumėt padaryt kad linkai atisdarytų naujam lange

  • Edis parašė:

   Jei naudoji chrome, tai tiesiog laikydamas ctrl (atsidaro naujoje kortelėje), shift (atsidaro naujame lange) arba ctrl+shift (atsidaro naujoje kortelėje ir iš karto persijungiama į tą naujai atidarytą kortelę) paspaudi ant nuorodos.

   • Andrius parašė:

    Tiesiog su scrollinimo ratuku paspaudi ir atsidaro naujoj kertelėj.

 2. Raimis parašė:

  Palaikai ant link’o ir pasirenki atidaryti naujam lange/skirtuke.

  • lol parašė:

   Bet jeigu netyčia paspaudžiu įprastuoju būdu, išmeta mane iš faceit puslapio, čia jau jiem blogai


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]