Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2014.01.30


Google parduoda Motorola Mobility kinų kompanijai Lenovo.  Google pranešė, kad ji atsikratys išmaniųjų telefonų padaliniu Motorola Mobility (per praėjusį ketvirtį patirta $248 mln. nuostolių), kuris bus parduotas kompanijai Lenovo. Sandorio suma – $2.91 mlrd. Priminsime, kad Motorola Mobility buvo nupirkta 2012 m. už $12.5 mlrd. Šis sandoris patvirtina, kad Google labiausiai domėjosi Motorola patentais, skirtais Android ekosistemai ir jos dalyviams apginti.

Playstation 4, tikėtina, turės galimybę žaisti PS1 ir PS2 žaidimus. Anot gandų, kompanija Sony ketina suteikti Playstation 4 savininkams galimybę žaisti senoms konsolėms PS1 ir PS2 skirtus žaidimus. Tai bus daroma ne tik per „debesų“ tarnybą Playstation Now, tačiau ir per specialų emuliatorių. Be to, projektų vizualizacija bus vykdoma HD režimu.

Dar vienas robotas, kuris leis žmonėms neužsiminėti dar vienu nemaloniu darbu. Projekto APRICOT skirtas roboto sukūrimui, kuris leis pramoniniu būdu išdoroti žuvį. Tai leis sumažinti prarandamos naudingos žuvų masės kiekį (iki 7%), tiesa, darbo vietų mažėjimas taip pat garantuotas.

ASUS taip pat ruošią „išmanųjį“ laikrodį. ASUS vadovas Jonney Shih pranešė, kad jo kompanija ruošią „išmanųjį“ laikrodį, kurį anonsuos birželio mėnesį parodoje Computex 2014. Daugiausia jėgų bus skirta įrenginio dizainui. Jo teigimu, šioje srityje dar daug problemų, ir įrenginys, kuris neturi išskirtinių bruožų, bus pasmerktas žlugti kaip nesulaukęs vartotojų dėmesio.

Google įpareigota mokėti 1.36% AdWords gautų pajamų už patentų pažeidimą. JAV teismas nustatė, kad Google AdWords pažeidžia vieną iš kompanijos Vringo patentų, todėl įpareigojo kaip kompensaciją mokėti 1.36% iš šios reklamos sistemos gautų pajamų. Vringo yra pagarsėjusi kaip „patentinis trolis“, kuris supirkinėja patentus ir juos naudoja prieš kitas kompanijas. Anksčiau įsigyti patentai buvo sėkmingai panaudoti prieš Microsoft ir jos paieškos tarnybą Bing.

Microsoft simpatizuoja ARM architektūrai? Microsoft tapo iniciatoriumi dar vienos idėjos, kuri numato, kad būtų standartizuotas ARM architektūros procesorių naudojimas serveriuose. Ekspertų teigimu, tai gali reiškti, kad kompanija ketina sukurti ARM sistemoms skirtą operacinę sistemą Windows Server.

Pasirodė pirmoji naujojo planšetofono LG G Pro 2 nuotrauka. Iš fotografijos galima spręsti, kad tai bus padidinta LG G2 versija, kuri gaus 6“ Full HD ekraną, Snapdragon 800, 3 GB RAM, LTE-A palaikymą. Anonsas turėtų įvykti vasarį parodoje MWC 2014.

lg-g-pro-2-leaked

Mac OS X 10.10 tik iš dalies primins iOS 7. Nauja Apple asmeniniams kompiuteriams skirta operacinės sistemos versija Syrah turės nemažai panašumų, lyginant su mobilia iOS 7. Pavyzdžiui, OS X 10.10 rasime plokščią dizainą. Antra vertus, panašumas bus tik dalinis, kadangi Apple neketina šių platformų visiškai sulieti (bent jau artimiausioje ateityje).

Electronic Arts ne itin gerai sekasi su senoms konsolėms skirtų žaidimų pardavimais. EA žaidimų, skirtų Xbox 360 ir PS3, pardavimai mažėja daug sparčiau, nei buvo tikėtasi. Kompanijos teigimu, dėl naujos kartos konsolių Xbox One ir PS4 pasirodymo senoms konsolėms skirtų žaidimų pardavimai smuko net 35%, o tai smarkiai sumažino kompanijos pajamas.

Olandijos miesto Ede savivaldybė paskelbė, kiek sutaupė, pradėjusi naudoti atviro kodo programinę įrangą. Sekdami kolegų iš Miuncheno miesto (Vokietija) pavyzdžiui, Olandijos miesto Ede savivaldybė atsisakė patentais saugomos programinės įrangos ir pasirinko atviro kodo sprendimus. Tai leido sutaupyti net 92 proc., įsigyjant įvairias programinės įrangos licencijas.

Facebook keičia kietus diskus į optinius duomenų kaupiklius. Facebook priversta kaupti ir apdoroti pasibaisėtinus duomenų kiekius – dar prieš pusantrų metų tai buvo 500 TB per dieną. Siekdama sumažinti išlaidas (maždaug 50%), pradėtos naudoti Blu-Ray diskų talpyklos, kurios energijos suvartoja apie 80%, nei turinčios HDD. Be to, diskai gali tarnauti ne mažiau 50 metų.

facebook-data-center-server

Planšetėms skirtų procesorių rinka augs apie 23%. Kompanijos IHS analitikai prognozuoja, kad 2014 m. planšetiniams kompiuteriams skirtų procesorių tiekimas padidės 23% (iki 243.1 mln. vienetų), lyginant su 2013 m. Iki 2016 m. planšetinių procesorių tiekimas padidės iki 400 mln. vienetų. Tokiu būdu, planšetinių kompiuterių rinka savo imtimi pralenks tradiciniams PC skirtus procesorius.

Microsoft sugalvotas prekinis ženklas OneDrive pavojuje. Neseniai dėl teisminių ginčų „debesų“ tarnyba SkyDrive buvo pervadinta į OneDrive. Tačiau ramybės nuo to nepadaugėjo. Savo paslaugą Cloud Drive siūlantis puslapis One.com pareiškė, kad OneDrive skambia panašiai į jų produktą, todėl savo teises gins teisme. Microsoft situacijos dar nepakomentavo.

Amerikietis teisiasi su NASA dėl jos nenoro tirti „kitos planetos organizmo“. Savo laiku marsaeigis Curiosity vienoje grunto vietoje rado objektą, kurio prieš kelias dienas nebuvo. Turbūt tūlas lietuvis ir nepagalvotų, jog tai ateiviai, tačiau amerikietis Ronas Džozefas padavė NASA į teismą dėl to, kad ši nenori deramai ištirti objekto, kuris savo prigimtimi yra biologinės kilmės.

nasa-cusiosity-mars-surface

D. Britanijos vyriausybė gali gana skaudžiai smogti Microsoft verslui. D. Britanijos Vyriausybė planuoja atsisakyti Microsoft firminio biuro programų paketo Office naudojimo ir pasirinkti Google Docs arba nemokamus atviro kodo sprendimus. Taip siekiama ne tik sumažinti išlaidas, tačiau ir paskatinti inovacijas.

Žaidėjai jau gali rezervuoti The Elder Scrolls Online. Praėjus 20 metų po pirmosios The Elder Scrolls dalies pasirodymo Bethesda Softworks nusprendė sukurti ir internetinę serijos versiją The Elder Scrolls Online, kurią PC ir Mac savininkai galės žaisti nuo balandžio 4 d., o Xbox One ir PS4 vartotojai – nuo birželio 4 d. Visi norintys žaidimą gali rezervuoti, o kiti gali tiesiog pasižiūrėti įspūdingą kinematografinį vaizdo klipą:

7 komentarai (-ų)

 1. Tomas parašė:

  Labai šaunu, kad dauguma pradeda naudoti atvirojo kodo programas. Tokiais būdais tikrai turėtų mažėti programinės įrangos kainos.

  • 125 parašė:

   Tikrai. Keista, kad anksčiau nepradėjo

   • Tadas parašė:

    Įmonės dažniausiai bijo pereiti prie linux, nes darbuotojai nemoka jais naudotis, juo labiau, kad daugeliui vyresnio amžiaus žmonių ir windausai yra „baisybė“. O dar apmokymai naujam reikalui kiek kainuoja… Taip ir gaunasi, kad daugelis sėdi su win. Bet ateityje, judėjimas prie nemokamo softo turėtų didėti.

    • jonas kapitonas parašė:

     tai matyt greit ir windows pasidarys nemokama o tai vis daugiau zmoniu pereina prie nemokomų OS pvz. linux android.

 2. motorola parašė:

  Del motorolos tikrai labai blogos naujienos, buvau dejas daug vilciu i ju produkcija, galvojau google sukurs neitiketino, kaip moto x ir g, deja…

  • slaker parašė:

   manau lenovo siam reikalui tikrai irgi tinka. su laptopai plansetemis jie tikrai nepasisike

 3. Ugnis parašė:

  Sveiki,
  gal galite patarti kaip užsiprenumeruoti pusryčių naujienas su RSS? Man šioje kategorijoje vis rašo „Šiame sklaidos kanale nėra jokių įrašų.“ arba meta visas faceIT naujienas. Gal kam nors pavyko tai padaryti?


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]