Qualcomm ruošia procesorių Snapdragon 810 su 8 branduoliais


qualcomm-snapdragon_ces_2013

Nors dar visai neseniai kompanijos Qualcomm aukšto lygio pareigūnai kalbėjo, kad aštuonių branduolių mobilūs procesoriai yra beprasmis dalykas, tačiau panašu, šis amerikiečių gamintojas keičia požiūrį.

Pranešama, kad Qualcomm ruošia naują SoC mikroschemą Snapdragon 810, kuris taps mobilių procesorių flagmanu. Šiuo metu jis žymimas kaip MSM8994/APQ8094. Neoficialiais duomenimis, Snapdragon 810 taps pirmuoju kompanijos 8 branduolių procesoriumi.

Tikėtina, kad galima kalbėti apie patobulintos big.LITTLE koncepcijos naudojimą: skaičiavimų branduoliai galės dirbti, esant bet kokiai konfigūracijai, tame tarpe ir visi kartu vienu metu. Pranešama, kad maksimalus tokio procesoriaus taktinis dažnis sudarys 2,5 GHz.

Naujasis procesorius palaikys 64 bitų instrukcijas, taip pat LPDDR3-1600 operatyviąją atmintį, kurios maksimali talpa galės būti 4 GB, nors šiuo atveju gali kilti nemažai diskusijų dėl 64 bitų instrukcijų naudos.

Integruotą grafikos posistemę sudarys adapteris Adreno 430, veiksiantis 500 MHz taktiniu dažniu, taip pat palaikysiantis tokias technologijas, kaip OpenGL ES 3.0, DirectX 11.1 ir OpenCL 1.2.

Teigiama, kad Snapdragon 810 gamybai bus naudojamas 20 nm technologinis procesas, apie kurį visu balsu kalba Taivano kontraktinis gamintojas ir Qualcomm partneris – kompanija TSMC. Tikėtina, kad procesorius bus pristatytas 2014 m. antroje pusėje. Tokiu būdu, Qualcomm pasiūlys deramą atsaką į neseniai anonsuotą nVidia procesorių Tegra K1 ir jo modifikaciją Denver su 64 bitų palaikymu.

4 komentarai (-ų)

 1. arnas parašė:

  Ir visi bus programiskai atverti?

 2. None parašė:

  Dar pries pusmeti Qualcomm patys teige, kad 8 branduoliu procesoriai yra „nesamone“.

  http://www.itworld.com/hardware/367591/qualcomm-calls-out-eight-core-processors-dumb

  • thermal parašė:

   tas, kas taip kalbėjo, jau atleistas. marketingas valdo 🙂

   šiaip jei tas 8 core procas bus naudojamas micro serveriuose, laptopuose ar net stacionariuose PC, visai pateisinama, bet jei atsiras tabletuose ar telefonuose, bus dar vienas absurdas.

   • zet parašė:

    kodel apsurdas. Esme nasa/energijos sanaudos/kaina.

    Jei visu tirju dalykas yra geresnis, tai visai gerai.

    Dabar smartai gali vienu metu vykdyti n programu, kur kiekviena programa gali tureti n giju.

    Skambininmas, narsymas, internetinis rysis, grafinis interface’as, cia minimumas ka telefas atlieka.

    o vat jei tie 8 branduoliai neduoda nasumo/enerijos_sanaudu/kainos pridetines vertes, tada taip, vien marketingas.

    Ir sitoje vietoje softas atsilieka nuo tech spec. Pakis tech spec, su laiku pakis ir softas, kuris bus labiau optimizuotas.


Kitos kategorijos naujienos