Qualcomm vadovas tik šviesia Windows ekosistemos ateitimi


steve-mollenkopf-qualcomm-680

Qualcomm procesoriai kartu su nVidia Tegra mikroschemomis buvo vieninteliai savo klasės produktai, kurių palaikymas buvo realizuotas operacinėje sistemoje Windows RT. Dabar ši platforma tapo nišine, ją naudoja tik Microsoft ir Nokia planšetės. Ši aplinkybė netrukdo naujam Qualcomm vadovui Steve Mollenkopf tikėti „šviesia Windows ekosistemos perspektyva“, rašo portalas CNet. Nuo klausimo apie prarastą galimybę tapti Microsoft galva jis išsisuko, tačiau leido suprasti, kad abi kompanijos glaudžiai bendradarbiauja.

Qualcomm vykdomasis direktorius mano, jog rinkoje vietos atsiras kelioms programinėms platformoms. Kai kurios augs, didėjant jai tinkamų aplikacijų skaičiui, kitos labiau remsis verslo atstovais.

Steve Mollenkopf prisipažįsta, jog kompanija Qualcomm norėjo 64 bitų mobilius procesorius išleisti kiek vėliau, tačiau susiklosčiusia situacija yra visai patenkintas. Nuo produktyvių procesorių anonsų parodoje CES kompanija šiemet susilaikė, kadangi nenori konkurentams atskleisti visų savo planų metų pradžioje, kaip tai padarė 2013 m.

Įdomu tai, kad CES 2014 pirmąją dieną kompanija sumažino „išmaniojo“ laikrodžio Toq kainą $50, o tokia nuolaida galios iki sausio 11 d., taigi laikrodį bus galima įsigyti už $299. Pastarojo produkto pagrindinė užduotis – demonstruoti Qualcomm technologijų galimybes.

Qualcomm vadovo teigimu, šiemet LTE standarto palaikymas taps visuotiniu, t.y. 4G modemai atsiras daugelyje nebrangių mobilių įrenginių. Steve Mollenkopf taip pat pareiškė visiškai nesutinkąs, kad išmaniųjų telefonų rinką visiškai išsikvėpė ir daugiau neturi potencialo. Jo teigimu, čia dar galima padaryti labai daug darbų, tad inovacijų kūrimas šioje srityje tikrai nebus stabdomas.

Beje, parodoje CES 2014 kompanija Qualcomm demonstravo „ultragarsinę vartotojo sąsają“. Ši leidžia mikrofoną turinčiam rašikliui dirbti be tiesioginio kontakto su paviršiumi.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos