Qualcomm tiki išmaniųjų telefonų su Ultra HD raiška potencialu


qualcomm-smartphone-680

2013 m. lapkričio pabaigoje kompanija Qualcomm pristatė procesorių Snapdragon 805, kurio grafikos posistemė gali dirbti su Ultra HD (3840 x 2160) raiška be didesnio energijos suvartojimo. Manoma, kad šis procesorius pasirodys vienoje iš Galaxy S5 modifikacijų, nors šio telefono ekrano raiška neturėtų viršyti 2560 х 1440 taškų. Antra vertus, Galaxy Note 3 su Snapdragon 800 jau leidžia filmuoti Ultra HD režimu.

Duodamas interviu puslapiui TrustedReviews, kompanijos Qualcomm marketingo padalinio viceprezidentas Tim McDonough išreiškė viltį, kad greitu metu išpopuliarės išmanieji telefonai, galintys dirbti su Ultra HD vaizdine medžiaga.

Pirmieji įrenginiai su procesoriumi Snapdragon 805, kompanijos atstovo teigimu, rinkoje pasirodys jau šiame pusmetyje. Pastarasis procesorius leidžia filmuoti vaizdinę medžiagą su Ultra HD raiška ir atkurti ją su stereoskopiniu garsu. Qualcomm nemato priežasčių, kodėl išmaniųjų telefonų ekranų raiška negalėtų atitikti Ultra HD standarto.

Kai rinkoje pasirodė išmanieji telefonai su HD 720p (1280 x 720) raiška, Tim McDonough prognozavo, kad to turėtų užtekti, o toliau ši charakteristika neaugs. Akivaizdu, kad jis klydo – kaip maksimali raiška HD 720p formatas išsilaikė apie devynis – dešimt mėnesių. Galbūt kūrėjus užvaldė tam tikras azartas?

Qualcomm mano, kad Ultra HD (4K) netaps riba išmaniųjų telefonų rinkoje – vieną dieną šie mobilūs įrenginiai gaus 8K (7680 x 4320) raiškos ekranus. Belieka tik tikėtis, kad žmogaus regėjimo galimybių užteks, kad visas šis grožis būtų pamatytas ir deramai įvertintas.

11 komentarai (-ų)

 1. dot456 parašė:

  „Kai rinkoje pasirodė išmanieji telefonai su HD 720p (1280 x 720) raiška, Tim McDonough prognozavo, kad to turėtų užtekti, o toliau ši charakteristika neaugs. Akivaizdu, kad jis klydo “
  Didesnė nei 720P rezoliucija yra iš esmės tik marketingo triukas, žmogaus akis jau nebemato skirtumo kai peržengiama 300PPI (pixels per inch) riba. Tuo rarpu šiandieniniai flagmanai turi beveik 500PPI, negana to, tą raišką kuri jau dabar prilygsta dideliems PC monitoriams / TV – nori toliau didint… Didesnė rezoliucija/raiška = daugiau apkrovos = didesni sisteminiai reikalavimai = poreikis galingesniam (/grafikos) procesoriui = $$$

  • zet parašė:

   cia tas pats kaip zmogaus akis nemato skirtumo tarp 60fps. Nu mato. Yra straipsniu, kad mato, priklausomai nuot tonu ir t.t. Ir vel, ka reiskia nemato. Kai parodai, ar zmogus akivaizdziai mato skirtuma yra viena, ar pasamoningai mato – jau antra. Pvz zaidziant saudykles ar 60 , ar 80, ar 120 fps tikrai yra skirtumas, nors vizualiai to gal ir nepasakysi. Jauciaisi per kiek laiko smegenys reaguoja i aplinka, nusitaikymo laikas, akiu nuovargio klausimas.
   „Britu moklsininkai su delfio zurnalistais“ istyre, kad akis nemato skirtumo 300PPI (pixels per inch) perzengus riba, o visas pasaulis kaip aviu banda tai megdzioja. Cia tas pats kai aklai tvirtinti, kad vanduo verta tik 100 laipsniu temperaturos.

   Istikruju, tas tyrimas tik pasako, kad zmogaus akis tiesiogiai neiziuri pixeliu, bet nereiskia, kad pats vaizdas smegenu apdorojamas vienodai.

 2. guru parašė:

  galėtų ultra hd monitorius pigius paleisti, aš tikrai nesupykčiau. o su telefonų ekranais – tai čia jau žaidimai, tas pats, kas pradėtų kalkuliatorių ekranų raišką didinti, nes nėr kaip kitaip iš konkurentų išsiskirti 🙂

 3. Tadas parašė:

  😀 pavyzdys su kalkuliatorių ekranų raiškos didinimu super!!! 😀 Bet iš tiesų, skaičiuotuvai galėtų būti protingesni. Žinoma tokių yra, bet kainos didokos.
  O dėl telefonų su 4K raiška 😀 Čia tai jau nesąmonė 😀 Aš labai už, jei telefoną bus galima prijungti prie 4K monitoriau ir turėti tokią rezoliuciją, tačiau telefono ekrane, kurio dydis 4-6 coliai, detalių neįžiūrėsi.
  Ant HTC one bandėm lenktynių žaidimus – atrodo gražiai, bet jei nori matyti visas kelio detales, mašinos pabraižymus ir t.t. turi į ekraną žiūrėti iš labai arti. – tada tiesiog jungi prie TV ir ok. Taigi jei telefonai palaikys 4K raišą, ok, tačiau į 5 colius pakuoti 4K – beprasmis reikalas. Nebent sukurs akinius kurie žiūrint į telefoną, jo ekraną išdidins iki 15-20″ tada jo – raiška 4K super 🙂

  • zet parašė:

   as manau taip ir bus, jei bus masineje gamyboje tokiu rezoliuciju palaikymai, tai atsiras kur jas ir placiau pritaikyti.

 4. Zero parašė:

  Kai siauro mąstymo jūs visi , kai ateina nauja technologija (tobulinama esama ) automatiškai PINGA senesnė technologija . Kai prieš kelis metus flagmanai kainuojantys virš 2k turėjo 4 branduolius tai dabar pigienos ~700Lt tai turi .

  • guru parašė:

   aš ne prieš progresą, bet kai marketingas nugali sveiką protą, tada jau bėda.

   jau dabar matau, kai prasidės protingų laikrodžių amžius, ir ten pradės kišti 1,5 colių full hd ekranus 🙂

   dėl quad core telefonų – ir prieš du metus, ir dabar telefone užtenka dual core procų. va kad softo neoptimizuoja ir galingų cpu neišnaudoja absoliučioj daugumoj atvejų – akivaizdus faktas (samsungas puikus pavyzdys, kaip kiekis dominuoja prieš protą ir kokybę).

   • zet parašė:

    kai visi tures 4 branduoliu procus, tai ir softas prades buti masiskai kuriamas. Kai 70% turi 1 ar 2 branduolius (tarkim) tai softas pagrinde ir optimizuotas jiems. Pradziai gal atsiras softo kurimo irankiai, kur pradziai jie bus optimizuoti po „default’u“ palaikyti daug giju, ir programuotojams tai nekainuos papildomu valandu.

 5. debilai parašė:

  nesamone kaskokia geriau tobulintu baterijas ar kas ka prasminga o ne rezoliucija pilnai telefone uztenka full hd. arba vietoj to „geresnio ekrano rezoliucijos “ talpa tel didintu nes kas kaip juokinga kai kokiam naujausiam samsunge, apple yra 16gb talpa mano manymu maziausei turetu but 32 gb.. be papildomo mokescio.

  • zet parašė:

   manau tai atskiros komandos ir atskiru komandu darbas. Baterijos turi savus desnius, ir speju siandien kazkokios ribos negali perzengti. Grafika , pc turi kazkiek laisvo potencialo, kuri moka issisavinti. Bet manau greitai cia bus kazkokia riba pasiekta, tai tiek.

 6. @debilai parašė:

  Tai jeigu tau yra toks poreikis, perkiesi rageli su 32 GB, 64 GB, ar net 128 GB.
  Visgi kvailas tu, jei manai, kad kazkas speceliai paslepe laiko geresniu ir talpesniu bateriju prototipus.
  Juk buvo neseniai rasyta, kad su Galaxy S5, samsas taip pat pristatys naujas baterijas kur tam paciam dydije telpa beroc 20% daugiau energijos.
  Dabar tokia situacija, kad LG, Samsung ar tie patys apple betkokia naujove stengesi kuo greiciau iskisti, nes ji bus pasenusi. Kaip ir su 64 bitu procesoriais, kas pirmesnis tas gudresnis, sikanciu traukinys nelaukia.


Kitos kategorijos naujienos