Qualcomm viena pirmųjų pereis prie 20 nm technologijos


qualcomm-mollenkopf-680

Mobiliame segmente vis pažangesnio litografinio proceso naudojimas yra patikimas būdas sumažinti energijos suvartojimo lygį. Puslapis Fudzilla praneša, kad kompanija Qualcomm iš savo kontraktinių gamintojų pradės gauti 20 nm mikroschemas dar šiemet. Taip bus aplenkta visa eilė konkurentų. Šiuo atveju visų pirma kalbama apie modemus, kurie naudojami mobiliuose telefonuose ir planšetėse.

Qualcomm ketina 20 nm technologiją pasitelkti ir mobilių procesorių gamybai, tačiau tikslios datos kol kas gamintojas nepraneša. Greičiausiai, 20 nm technologinis procesas bus naudojamas procesoriuose, kurie pakeis dabartinį keturių branduolių Snapdragon 805.

Tas pats šaltinis paminėjo Qualcomm vardą ir dar vienoje publikacijoje. Kompanijos atstovų teigimu, neseniai puslapio Tom’s Hardware publikuoti nVidia Tegra K1 testų rezultatai neleidžia kalbėti apie teisingas sąlygas, lyginant su konkurentais.

Testų rezultatai gauti, naudojant stacionarų All-in-One kompiuterį su 4K raiška, kuris neturi šilumos išskyrimo ir energijos suvartojimo ribojimų, kurie būdingi telefonams ir planšetėms. Esant kitokioms sąlygoms, Tegra K1 galėjo atrodyti visai kitaip, mano Qualcomm atstovai.

Intriga padės, turint omenyje tą aplinkybę, jog Tegra K1 pasirodymo rinkoje metu šie procesoriai turės konkuruoti su Snapdragon 805 – procesoriumi, turinčiu produktyvesnę grafikos posistemę (Adreno 420), nei Snapdragon 800 (Adreno 330). Tokiu būdu, kokia bus reali situacija, galima tik prognozuoti.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos