SK Hynix naujovė priartina telefonų su DDR4 atmintimi amžių


Hynix DDR DIMM 680

P. Korėjos atminties mikroschemų gamintoja SK Hynix pranešė, kad pristatė pirmąją industrijoje 8 GB talpos atminties mikroschemą, kuri sukurta LPDDR4 standarto pagrindu.

SK Hynix sukurta LPDDR4 atmintis dirba, esant 1.1 V įtampai, o jos vieno kontakto duomenų pralaidumas sudaro 3200 Mbit/s. įdomiau yra tai, jog SK Hynix kalba apie glaudų bendradarbiavimą su SoC mikroschemų kūrėjais. Pastarieji jau gauna naujo tipo atminties mikroschemų egzempliorius.

Kokio technologinio proceso pagrindu bus gaminama LPDDR4 atmintis, gamintojas nepatikslino. Tikėtina, kad tai bus 20 nm, kadangi šią technologiją šių metų pabaigoje bus sėkmingai įdiegę daugumą didžiųjų puslaidininkių mikroschemų gamintojų.

Masinė 8 GB talpos LPDDR4 mikroschemų gamyba SK Hynix gamyklose prasidės 2014 m. antroje pusėje. Teoriškai tai reiškia, kad išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių gamintojai savo sprendimus su šia atmintimi galės pasiūlyti 2014 m. pabaigoje, tačiau iš tikrųjų masinis šios mobilios atminties pasirodymas numatytas tik 2015 m.

Dominuoti mobilių įrenginių rinkoje LPDDR4 pradės 2016 m. Šiandien šio tipo atminties techninės specifikacijos dar nėra galutinai patvirtintos, tad visai tikėtina, kad jos dar bus tobulinamos.

Lyginant su LPDDR3 atmintimi, naujoji LPDDR4 žada iki 50% padidinti spartos lygį bei sumažinti energijos suvartojimą 40%. Keturių kristalų viename korpuse pakuotė leidžia gauti 4 GB. Tai užsimena apie operatyvios atminties padidinimą nuo dabartiniuose flagmanuose esančių 3 GB iki 4 GB. Kiek iš to bus praktinės naudos, šiuo metu pasakyti sunku.

7 komentarai (-ų)

 1. Andrius parašė:

  super dideles rezoliucijos telefonu ekranai, jokio skirtumo su full hd plika akimi, super daug ram, kurio niekas neisnaudos… absurdas tesiasi 🙂 dar reikia telefone 512 gb ssd arba 1 tb, ir marketingas nezinos, kokia dar nesamone sugalvoti.

  • Tomas parašė:

   Asilas tu!,kalbi nesamones … Čia mano nuomone, apie žmones kurie gyvenime balvonai yra ir nieko nesupranta kam reikalinga technologijos tobulėjimas

   • FACEIT Team parašė:

    Tomai, gauni įspėjimą. Gerbiam kitus ir kito nuomonę, neįžeidinėjam.

   • Mur parašė:

    Nu Tomai. Rimtai pagalvok kas išnaudos tuos 8 ar daugiau GB ram’o telefone ?AIšku neoptimizuotas softas kam neskiriama pakamkamai laiko.Užtat Samsungas galės dar didesnėm kainom pardavinėt savo išmaniuosius ir teigt kad jie stabiliau veiks, tačiau optimizacijos bus 0.Va tau ir visa technologiju monopolija

    • Leons parašė:

     Aišku gerai, kad technologijos tobulėja, visgi bus rastas ir geresnis jų pritaikymas. Na, bet šiuo atveju, telefono hardware tobulėja daug greičiau nei atsiranda softwar’o su kuriuo tą išnaudot tą hardware. Androidininkai nesupykit, bet būtent dėl Android OS ir prasidėjo čia tie specs warai marketinginiai, ne iOS ar WP veikia sklandžiau net ir ant silpnesnio hardware 🙂

     • assasiner223 parašė:

      Taip androidiniai flagmanai prikisti nereikalingo softwaro, uztai luzineja, va pas mane 1ghz 512mb telefonas su android os bet kadangi nieko prikista ner tai ir veikia sklandziai

 2. gee parašė:

  ka reiketu subalansuoti tai akumuliatorius ir cpu bei gpu ,kas is tos atminties jei jos nieks neisnaudoja,kad ir naujasis portas gta san andreas ant daugumos nauju telefonu lagina ant medium settings ,ir toks marketingas kaip 4k ekranai telefonuose ar plansetese visiska nesamone..nors po truputi judam i prieki bet tie ismanieji ne tokie jau ir ismano kaip kad kazkas sako..


Kitos kategorijos naujienos