Sudaužytos Intel viltys: ultrabookai užima vos 12% rinkos


Intel-ultrabook-on-woman-legs-680

Visos Intel pastangos priversti vartotojus pamilti ultra plonus ir lengvus, tačiau kartu ir gana produktyvius nešiojamus kompiuterius, pakrikštytus Ultrabookais, taip ir nesulaukė sėkmės. Tokias išvadas galima daryti, žvelgiant į ABI Research analitikų atliktą tyrimą.

Ekspertų teigimu, 2013 m. ultrabookai užėmė vos 12,3% pasaulinės nešiojamų kompiuterių rinkos (22,5 mln. vienetų iš 182,7 mln. parduotų šio tipo kompiuterių). Kalbant absoliučiais skaičiais, ultrabookų pardavimai per metus padidėjo du kartus, tačiau kalbėti apie Intel išsvajotą 40% rinkos dalį vis tiek netenka.

Nors galima rasti ultrabookų už maždaug $500, tačiau didžioji jų dalis yra $940 – 1540 diapazone. Iš tikrųjų lengvi, ploni ir spartūs ultrabookai kainuoja už daugiau nei $1200, taigi negalima apie juos kalbėti kaip apie tikrai prieinamus modelius.

Į minėtą statistiką pateko ir transformuojami įrenginiai, kurie apjungia nešiojamo kompiuterio ir planšetės savybes. Ultrabookų populiarumo augimui trukdo ir planšetinių kompiuterių ekspansija, kurie nuolat pinga.

Priminsime, kad po kiekvienos naujos kartos procesorių pasirodymo Intel keldavo vis ambicingesnius tikslus. Praėjusiais metais buvo tikimasi pamatyti ultrabookų vos už $399. Pastarieji netgi turėjo apsiginkluoti sensoriniais ekranais. Vis tik Intel procesorių kainoms nesikeičiant, o reikalavimams tik didėjant, Ultrabookų ekspansijos taip ir nepamatėme.

4 komentarai (-ų)

 1. Deivis parašė:

  Uzimtu ir daugiau, bet ne visiem jie ikandami.
  Turiu laptop’a su i7, 8gb ram, 2gb vaizdo plokste, toks pat ultrabook’as kainuoja 5000-6000lt

 2. Robas parašė:

  Tai kad kainos kosmines ju uztat ir neperka niekas siu kompiuteriuku 😀

  • Kostas parašė:

   tai kad nera kosmines. uz 1400 lt galima acer aspire s3 paimti. aisku, su celeronu 🙂

 3. olo parašė:

  taip ir turėjo būti. nesuprantu, iš kur tos optimistinės prognozės apie 40%?


Kitos kategorijos naujienos