TEO spartusis internetas pasieks ir privačius namus


keyboard_internet_computer-680

Bendrovei „Teo LT“ praėjusių metų pabaigoje vadovauti pradėjęs Kęstutis Šliužas ketvirtadienį pristatė įmonės veiklus rezultatus ir atskleidė, kokie yra artimiausi jo vadovaujamos bendrovės planai. Vienas iš jų – sparčiojo šviesolaidinio interneto plėtra į privačius namus bei esamų interneto jungčių pralaidumo didinimas.

Pastaraisiais metais pastebima gana nesmagi tendencija – kadaise pasauliniuose interneto spartos reitinguose pirmavusi Lietuva liovėsi didinti duomenų perdavimo galimybes, o kitos valstybės vietoje nestovėjo, todėl dabar „NetIndex“ reitinge esame 6 vietoje pasaulyje, o kompanijos „Akamai“ sudaromuose nacionaliniuose spartos reitinguose Lietuvai vietos apskritai neatsirado, tačiau greta pasaulinių lyderių puikavosi kaimynė Latvija.

Plės spartųjį internetą į privačius namus

„Kalbant apie daugiabučius miestuose, mes šviesolaidžiu esame prijungę apie 95 proc. namų ūkių, tai šviesolaidinio interneto skvarbos tokio augimo, koks buvo, nėra ir nebus. Investicijos ateityje eis į greičio padidinimą, o ne fizinę plėtrą. Šiais metais „Teo“ daugiau orientuosis ne į tinklo vystymą daugiabučių segmente, o į plėtrą individualių namų segmente“, – apie rodiklio, kuriuo Lietuva gali didžiuotis, gerinimą kalbėjo K. Šliužas.

Tiesa, tokio ryšio plėtra į privačius namus nebus pigi ir klientams – „Teo“ kainuos griovių kasimas, šviesolaidžių užkasimas, teritorijos sutvarkymas, taigi, šiomis išlaidomis norima pasidalinti su interneto naudotojais.

Fiksuotos telefonijos naudotojų mažėjimas sustojo

„Nemanau, kad tą paslaugą [fiksuotąją telefoniją – red.] išjungsime. Tam tikram žmonių segmentui išsivystęs įprotis – jiems ganėtinai sunku sekti, ar akumuliatorius neišsikrovęs, ar yra tinklas, ar reikia stipresnio ryšio. Tas segmentas, nors ir pastoviai traukiasi, jis egzistuoja“, – sakė „Teo“ vadovas.

„Visai kas kita – verslas. Kiekviena kompanija turi telefoną, į kurį klientas gali paskambinti trumpesniu ar ilgesniu numeriu. Verslo sprendimuose balsas keisis, keis savo paskirtį ir galbūt formą. Versle einama prie VoIP telefonijos, taip pat egzistuoja IT sprendimai, kurie gali sujungti balsą su klientų CRM (Customer Relationship Management) sistema, galbūt netgi su apmokėjimo sistema, jeigu reikia, balsą gali įrašyti. Manau, balsas nedings. Bet jis taps gerokai kitokiu, nei mes įpratę matyti. Jis taps labiau integruotu, o versle tokia tendencija jau yra“, – teigė K. Šliužas.

Šaltinis: Delfi.lt

9 komentarai (-ų)

 1. Kapitonas Ignas parašė:

  Pravarde prajuokino !… norit pasakyt turesiu moket as uz tai kad sodose gyvenantis zmones turetu neta ? vau…

  • jonas kapitonas parašė:

   Jo gryna nesamone sake plės neta, bet uz jo atvedimą susimoket reikes. Nesamone kiek štukiu reikės suplot
   !

 2. Cip parašė:

  o tai ko jus tikejoties, kad praves jums sviesolaidi kokius 300m iskas griovi, dar po keliu kokiu reiks prasikast, o jus mokesit pvz. 24×40=960lt per du metus tai cia jiems i minusa gaunas kaip reik.

 3. edvinas parašė:

  nezinau pas mus rajone pries keleta metu atejo is teo zmogus, pakaluse ar noretumete teo sviesolaidinio intiko, cia rajone privaciuose namuose, pasirasem kad norime, ejo pas visus, surinko parasus ir po keliu menesiu jau turejome sviesolaidini interneta, ir nereikejo nieko papildomai moketi, kai gatvei vedziojo intika tai nieko nekase, viska per sulniukus nuo telefonu budeliu vede, tik i nama kai ivesti reikejo tai tada greze keleta skyliu per siena ir atvede, jokiu kasimu nieko ir nieko papildomai moketi nereikejo, manau jei gatveje ne vienas zmogus vesis o dauguma, tai ir cia nieko moketi nereiks.

 4. geduxk parašė:

  mane pirma i sia eile irasikit 🙂

 5. www.esutaupus.lt parašė:

  Na pasakos labai rimtos,
  noriu paziuret kaip i vienkiemius suvedzios optika 🙂

 6. olo parašė:

  pažadai gražūs. pažiūrėsim, kokie bus darbai.

 7. dot456 parašė:

  Avižieniuose neseniai vedė. Sukalbėjom kad iki namo davestų net nepasirašius sutarties, o namas kokį 100m nuo pagr kelio („vienkiemis“). Taip kad, pažadai tikrai ne tušti. 🙂

  • Kaimietis parašė:

   Papasakok plačiau, kas vedė tą šviesolaidį iki Jūsų namo ?


Kitos kategorijos naujienos