Toshiba pristatė nešiojamą kompiuterį su Chrome OS


toshiba_chromebook-680

Japonų kompanija Toshiba paroda CES 2014, kad praneštų apie savo prisidėjimą prie Chromebook nešiojamų kompiuterių gamintojų stovyklos. Kaip žinia, kad Chrome OS remiasi „debesų“ aplinka, o esant gerai išplėtotai infrastruktūrai, jie galėtų pakeisti rinką palikusius netbookus, juo labiau, kad Chromebook gali pasiūlyti už tą pačią kainą didesnius ekranus bei daug galingesnius procesorius.

Toshiba „pirmoji kregždutė“ gavo 13,3“ ekraną su 1366 х 768 taškų raiška, procesorių Celeron 2955U, 2 GB operatyvios atminties, 16 GB integruotą duomenų kaupiklį. Vartotojų duomenims taip pat bus prienami 100 GB „debesų“ talpykloje Google Drive, nors bus galima pasinaudoti ir microSD atminties kortelių skaitytuvu.

Iš bevielių modulių vartotojams bus prieinami Bluetooth 4.0 ir Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, taip pat tokios periferinės jungtys kaip USB 3.0 ir HDMI išvestis.

Bazinė Toshiba Chromebook konfigūracija sveria 1,5 kg, tuo tarpu korpuso storis neviršija 20 mm. Įdiegtas akumuliatorius nešiojamam kompiuteriui leis dirbti iki 9 valandų. Turbūt įdomiausia naujoko charakteristika – tai bazinės konfigūracijos kaina. Ši JAV rinkoje sudaro $279 (710 lt be mokesčių). Prekyboje jis pasirodys vasario mėnesį.

2 komentarai (-ų)

 1. Kestas parašė:

  si kaina turetu nustebinti? tai bus 1000Lt su mokesciais kaip minimum, uz nepilnaverti produkta kuriam pastoviai reiks ineto

  • thermal parašė:

   su pvm gaunasi apie 860 lt. tarkim bus pas mus apie 900 lt. ir pigiau, negu dabar siūlo, pvz. dell 3521 su 15,6 ekranu už 1000 lt. tas pats dual core celeronas, tik storesnė kiaulė ir sunkesnė. o sukišti kokį ubuntu ar blogiausi atveju win7/win8 niekas nemaišo. ir turim normalų, nebrangų laptopą.

   o čia kiek lietuvoj mūsų spekuliantai užsimeta, tai čia lengvai sprendžiama perkant ne mūsų lietuvėlėje (kad ir iš tos pačios UK; net pas lenkus pigiau).


Kitos kategorijos naujienos