TSMC pasiruošusi 20 nm puslaidininkių mikroschemų gamybai


large_tsmc-680

Šventa vieta laisva nebūna – jei Intel procesorių pardavimai mažėja, tai kažkas visa tai turi kompensuoti. Kadangi „procesorių“ vaidmenį jau kuris laikas atlieka telefonams ir planšetėms skirtos SoC mikroschemos, didžiąja dalį darbo „Post-PC amžiuje“ dabar atlieka kontraktiniai gamintojai, priklausantys ARM gerbėjų stovyklai.

Kaip žinia, pagrindinis ARM draugas yra taivaniečių kompanija TSMC. Pastarosios ketvirčio ataskaita rodo, jog per visus 2013 metus pajamos išaugo net 17,8% iki $19,8. Palyginimui, Intel pajamos per metus susitraukė 1%. TSMC grynasis pelnas per praėjusius metus padidėjo 13,1% iki $6,3. 2014 m. prognozė išlieka tokia pati – kompanija TSMC įsitikinusi, jog puslaidininkių rinka ir toliau augs.

TSMC vadovybės vertinimu, 2014 m. mikroschemų rinka padidės apie 5%. Savo gamybinių pajėgumų neturinčių kompanijų užsakymų kiekis padidės apie 5%, tuo tarpu kontraktinės gamybos segmentas padidės maždaug 10%. Kaip matyti, TSMC augimo tempai bus daug didesni, nei visos rinkos vidurkis.

Ketvirčio ataskaita parodė, jog pajamos iš 28 nm produkcijos 2013 m. sudarė 34% visų įplaukų – prieš metus šis rodiklis sudarė 22%. Tai vienas sparčiausių technologinių procesų įsisavinimų per visą puslaidininkių rinkos istoriją. Tai leido pasiekti ne tik išmaniųjų telefonų ir planšečių rinka, bet ir Sony konsolėms skirtų procesorių gamybos perkėlimas iš IBM gamyklų į TSMC.

Įdomu tai, kad kompanija TSMC gamins 28 nm Intel Atom procesorius su ARM architektūra. Kartu taivaniečių kompanija pareiškė, jog pasiruošusi išleisti žymų 20 nm mikroschemų kiekį jau 2014 m. I ketvirtyje. Kas gi pirmasis nudžiugins savo naujienomis? Panašu, kad iš pradžių pasiseks kompanijai Qualcomm, nors vėliau 20 nm sprendimų galima laukti iš AMD, nVidia, Apple ir kitų technologijų rinkos lyderių.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos