Vaizdinę medžiagą publikuojantys kinai privalės nurodyti tikrus vardus


china-internet-cafe-680

Kinijos valdžia priėmė naują teisės aktą, kuris numato, kad visi šios šalies vartotojai privalo nurodyti savo tikrą vardą ir pavardę, kai Internete talpina vaizdinę medžiagą. Tokiu būdu valdžios institucijos ketina kovoti su komunistinei vyriausybei nepritariančiais asmenimis.

Naujienų agentūra Reuters praneša, kad sprendimas buvo pagarsintas pirmadienį, praėjus daugiau nei metams po to, kai Kinijos komunistų partija ėmė įgyvendinti „asmenybės patvirtinimo“ politiką.

Šaltinio teigimu, Kinijos Valstybinė spaudos, leidėjų, radijo, kino ir televizijos valdyba pažymi, jog naujos taisyklės priimtos tam, kad būtų galima išvengti visuomenei daromos „negatyvios įtakos, kurią daro gašlus turinys, plagiatai, smurtas ir seksualinės scenos.“

Tai yra viena iš naujos politikos sudedamųjų dalių. Iki šiol Kinijoje egzistavo taisyklės, kurios įpareigoja vartotojus nurodyti savo tikrus vardus, kai jie registruojasi socialiniuose tinkluose, taip pat užsako paslaugas iš Interneto tiekėjų.

Kinijos valdžios institucijos bando kovoti ir su politiniais skandalais. Praėjusių metų rugsėjo mėnesį Kinijoje buvo priimta keletas įstatymų, kuriais bandoma užkirsti kelią gandų ir šmeižto platinimui, taip pat bandant užkirsti kelią tikrovės neatitinkančios informacijos plitimui socialiuose tinkluose, tokiuose kaip Sina Weibo (Twitter analogas).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos