Windows XP rinkos dalis mažėja labai nenoriai


Tyrimų kompanijos Net Applications pateikiami duomenys jau keletą mėnesių demonstruoja, kad operacinės sistemos Windows XP rinkos dalis mažėja ne taip drastiškai, kaip norėtų pats gamintojas, nežiūrint į nuolat skambančią Microsoft agitaciją jos atsisakyti.

Nauja statistika rodo, kad lapkritį 31,22% rinkos dalį turėjusi Windows XP gruodžio mėnesį ją sumažino kiek daugiau nei 3% – dabar ji sudaro 27,84%.

net-app-os-market-share-2013-dez

Spalio mėnesį pasirodęs nemokamas Windows 8 atnaujinimas Windows 8.1 (3,5%) pavidalu pagaliau leido šiai operacinei sistemai aplenkti Windows Vista (3,46%), išleistą prieš šešerius metus.

Sprendžiant iš to, kad Windows 8 rinkos dalis sudaro 6,65%, galima daryti išvadą, kad daugumą šios OS naudotojų visiškai neskuba atsinaujinti iki versijos 8.1. Bendras Modern UI sąsają turinčios operacinės sistemos rodiklis per mėnesį užaugo nuo 9,3% iki 10,15%.

Lyderio pozicijas ir toliau užima Windows 7, kuri dabar užima 49,24%, tuo tarpu lapkričio mėnesį šis rodiklis buvo lygus 46,64%. Tai rodo, kad Windows XP vartotojai mieliau renkasi būtent šią operacinę sistemą, o ne Vista likimą išgyvenančią Windows 8/8.1.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos