Xiaomi išmaniųjų telefonų pardavimai prilygsta BlackBerry


US-CHINA-TELECOMMUNICATION-XIAOMI-GOOGLE

Kinų kompanija Xiaomi gerina ne tik savo ankstesnius rekordus, tačiau po truputį pradeda grasinti ir pasaulinio lygio prekiniams ženklams. Dar praėjusių metų vasarą kompanija paskelbė, kad per 2013 m. pirmą pusę uždirbo daugiau, nei per visus 2012 metus. Tačiau atėjo laikas pasidalinti ir visų 2013 metų statistika.

Šaltinių, kurie cituoja Xiaomi vadovo Lei Jun pranešimą, teigimu, kompanija per 2013 m. pardavė 18,7 mln. išmaniųjų telefonų. Tai yra 160% daugiau, nei 2012 m., o kartu daugiau ir tų 15 mln. egzempliorių, kurie buvo numatyti kompanijos planuose.

Pinigine išraiška pajamos iš išmaniųjų telefonų pardavimo praėjusiais metais pasiekė 5,2 mln. dolerių, kai tuo tarpu 2012 m. šis rodiklis siekė 2,05 mlrd. dolerių. Tai yra 150% daugiau. Kokių finansinių rezultatų bus siekiama šiemet, Lei Jun prognozuoti nesiryžo.

Tokie rezultatai įkvepia pasitikėjimo kinų gamintojui, kadangi panašius išmaniųjų telefonų pardavimų rezultatus (kalbant apie kiekį) demonstravo ir kanadiečių kompanija BlackBerry.

Xiaomi dabar turi dar didesnių planų – per 2014 m. parduoti 40 mln. išmaniųjų telefonų. Jei prognozės pasitvirtins, kompanija gali tikėtis pasivyti kitą kinų gamintoją – Huawei, kuris pasauliniame išmaniųjų telefonų gamintojų reitinge dabar užima 5 vietą. Palyginimui: kompanija Apple vien per 2013 m. III ketvirtį pardavė 30 mln. iPhone.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos