AMD Carrizo procesoriai naudos 28 nm, o ne 20 nm technologiją


AMD-Carrizo-APU-Desktop-Roadmap

Kai kurie šaltiniai buvo išsakę prognozę, kad hibridiniai procesoriai Carrizo ir Toronto, kurie pasirodys 2015 m. ir gaus Excavator architektūrą, bus gaminami, naudojant 20 nm technologinį procesą. Įdomu tai, kad Carrizo atveju bus išsaugotas suderinamumas su Socket FM2+ motininėmis plokštėmis, o štai DDR4 atminties palaikymo negaus – naudos „seną gerą“ DDR3.

Kai kurie SemiAccurate forumo dalyvių, pasikapsčiusių po vieno iš AMD darbuotojų gyvenimo aprašymą, pranešimai leidžia tvirtinti, jog Carrizo procesoriai bus gaminami Globalfoundries pajėgomis, o tam bus naudojamas 28 nm technologinis procesas.

Atitinkamai, nereikia tikėtis, kad gaminant Carrizo, bus naudojama nauja technologija. Tiesa, TDP rodiklis vis tiek sumažės, lyginant su dabartiniais APU Kaveri – naujieji procesoriai neturės versijų, kurių energijos suvartojimo lygis sudarys 95 W. Tai leidžia kalbėti apie taupesnes versijas.

carrizo_28nm

Beje, tas pats AMD darbuotojas dalyvavo procese, kai tam tikra kompanijos produkcija migravo nuo 28 nm prie 20 nm technologijos toje pačioje Globalfoundries gamykloje. Aišku, negalima tvirtinti, kad kalbama apie stacionarius ir mobilius procesorius. Tai galėjo būti ir žaidimų konsolėms skirti sprendimai, ir serverių procesoriai su ARM architektūra – visiems šiems produktams progresyvesnė technologija būtų tik į naudą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos