Brazilai savo šalyje už iPhone 5S mokės net $1174


APPLE-STORE-iPhone5S

Naujienų agentūros Bloomberg teigimu, kita Apple geografinės plėtros kryptimi turėtų tapti Brazilija – didžiausia P. Amerikos šalis, kuri dabar yra didžiausių išmaniųjų telefonų vartotojų dešimtuke.

Nors Brazilijos išmaniųjų telefonų naudotojai sudaro tik 3% pasaulinės rinkos, tačiau, pavyzdžiui, analogiškas Meksikos rodiklis yra dvigubai mažesnis. Per praėjusį savaitgalį Apple turėjo atidaryti savo pirmą firminę parduotuvę Brazilijoje, kuri 2016 m. surengs Olimpines žaidynes. Brazilija taps 15-ta pasaulio šalimi, kurioje Apple turės savo firminę parduotuvę.

Reikia paminėti, kad dideli muitai ir kiti kainodaros ypatumai privers Apple nustatyti ypatingą savo produkcijos kainą. Oficialioje Apple parduotuvėje iPhone 5S su 16 GB kaupikliu brazilams bus siūlomas už $1174 (apie 2990 lt) – tai yra netgi daugiau nei Kinijoje ($872), jau nekalbant apie JAV rinką ($649).

Už iPad brazilams teks sumokėti $566, kai amerikiečiams planšetinis kompiuteris kainuoja $399. Apple generalinio direktoriaus teigimu, Kinijoje ir Brazilijoje daugiau nei 50 proc. vartotojų neturėjo Apple produktų, todėl vietos rinkos kompanijai yra labai svarbios.

Brazilijos analitikai pripažįsta, kad Apple derėjo į šias dvi rinkas ateiti keletą metų anksčiau: dabar ekonomikos augimas demonstruoja lėtėjimo požymius. Savo ruožtu, Lietuvos vartotojams dėl minėtų faktų turėtų palengvėti – ne mes vieni Apple produkciją perkame už aukštas kainas.

Vienas komentaras

  1. Jūsų Vardas parašė:

    Jeigu jie durni, tegu moka. As tai nematau uz ka moketi tiek.
    Net ir naujausi kitu kompaniju flagmanai nera verti savo kainos.


Kitos kategorijos naujienos