Dėl Apple užsakymų Sony padvigubins kamerų sensorių gamybą


iphone-5s-camera-680

Dar visai neseniai japonų korporacija Sony iš kompanijos Renesas įsigijo gamyklą. Analitikų teigimu, nereikia labai didelių išvedžiojimų, norint suprasti, kad už tokio Sony noro slepiasi ne tik noras išleisti daugiau fotokamerų sensorių. Šiandien sparčiausiai augantis segmentas  – tai išmanieji telefonai, kurių flagmanus sunku įsivaizduoti be jo vardą atitinkančios kameros. Ir naujos gamyklos kompanijai Sony prireikė, greičiausiai, būtent šios rinkos dalyvių poreikiams tenkinti.

Naujienų agentūra Reuters, remdamasi japonų leidinio Nikkei pateikiama informacija, praneša, kad tarp Sony ir Apple vedamos derybos, kurių rezultatu turėtų būti išmaniesiems telefonams skirtų kamerų sensorių gamybos padidinimas dvigubai, nei numato dabartiniai Sony planai.

Dabar japonų kompanija aprūpina Apple komponentais, kurie naudojami iPhone 5S kameroje, tuo tarpu kitiems užsakovams komponentų lieka labai mažai. Naujos kartos iPhone gali būti pasirinktas taip pat Sony sensorius, tačiau šį kartą jis būtų diegiamas ne tik galinėje, bet ir priekinėje kameroje, kadangi vartotojai telefonus vis dažniau naudoja vaizdo konferencijoms.

Analitikų teigimu, 2012 m. Sony kontroliavo apie trečdalį kameroms skirtų CMOS sensorių rinkos. Renesas gamyklos įsigijimas tapo pirmuoju žingsniu, bandant patenkinti tokių didelių užsakovų, kaip Apple, poreikius. Kaip žinia, Sony kenčia dėl fotokamerų rinkos stagnacijos, tuo tarpu iPhone pardavimai nuolat didėja, o tai leistų pagerinti japonų korporacijos finansinę padėtį.

Beje, Sony kamerų sensoriai naudojami ir didžiausio mobilių įrenginių gamintojo – kompanijos Samsung – telefonuose, o taip pat kinų kompanijos Huawei „protinguose“ įrenginiuose.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos