Gabe Newell: programa Valve Anti-Cheat vartotojų naršyklių istorijos nevagia


gabe_newell_dice_2013

Garsioje visame pasaulyje forumų sistemoje Reddit pasirodė pranešimas, kuris teigia, kad Steam ir Half-Life 2 buvo modifikuoti tam, kad nelegaliai pasinaudotų vartotojų kompiuteriuose esančių naršyklių istorija. Kompanijos Valve vadovas Gabe Newell į šiuos kaltinimus atsakė asmeniškai, rašo portalas The Verge.

Pranešime buvo tvirtinama, kad programa Valve Anti-Cheat, kuri neleidžia sukčiauti iš Steam atsisiųstuose žaidimuose, atsisiunčia DNS duomenis iš vartotojų sistemų ir siunčia juos kūrėjams, kurie taip gali išstudijuoti, kur vartotojai lankosi.

Štai ką į šiuos kaltinimus atsakė Gabe Newell:

1. Ar mes siunčiamės jūsų naršyklės istoriją? Ne.

2. Ar mus jaudina, kokius pornografinius puslapius jūs lankote? O dieve, ne. Mano smegenys dabar tuoj sprogs.

3. Ar Valve naudoja savo pasiekimus rinkoje piktam? Aš taip nemanau, tačiau jums teks patiems tai nuspręsti savarankiškai. Mes labai stengiamės užkariauti ir išsaugoti jūsų pasitikėjimą.“

Valve vadovas taip pat pabandė paaiškinti programos Anti-Cheat esmę. Jo teigimu, kuo tobulesni ir išradingesni tampa sukčiavimui skirti įrankiai (cheats), tuo didesnė tikimybė, kad jų kūrėjai iš jų bandys išspausti finansinę naudą.

Daugelis hakerių, Gabe Newell teigimu, į programas diegia DRM sistemą, kuri tikrina, ar jiems vartotojai sumokėjo už įsilaužimą ir kitokius nederamus veiksmus. Būtent tam, kad tokių atvejų nebūtų, ir buvo sukurta apsauga Valve Anti-Cheat.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos