Google leidžia stebėti miškų iškirtimus realiu laiku


Google Global Forest Watch

Žmogus aktyviai kerta miškus: tai žino praktiškai kiekvienas. Teisinga ir tai, kad, daugumos nuomone, tai vyksta kažkur ne čia, ir kai pradėsime pastebėti šį reiškinį savo akimis, bus jau vėlu. Todėl kompanija Google nusprendė imtis projekto Global Forest Watch, kuris leidžia žemėlapyje praktiškai realiu laiku matyti, kur pasaulyje vyksta aktyvūs miškų iškirtimai.

Tam reikalui naudojamas tokie „varikliukai“ kaip Google Maps ir Google Earth, o visą procesą seka palydovai. Remiantis Merilendo universiteto (JAV) duomenimis, pasaulis nuo 2000 iki 2012 m. neteko daugiau nei 2 mln. kvadratinių kilometrų miškų.

Daug tai ar mažai? Galima įsivaizduoti, kad kiekvieną minutę be medžių lieka plotas, tolygus 50 futbolo aikščių. Ir tik apie 0,8 mln. kvadratinių kilometrų miškų atsodinama žmogaus arba išauga patys.

Anksčiau šiuos duomenis buvo sunku gauti ir interpretuoti, ir dauguma žmonių neturėjo reikiamų resursų jų analizei ir peržiūrai. Google ragina kiekvieną iš mūsų apsilankyti Global Forest Watch puslapyje, stebėti, kaip iškertami miškai ir papasakoti savo istoriją, kuri gali apsaugoti ekosistemą, kuriai gresia sunaikinimas.

Vienas komentaras

  1. stalker parašė:

    ziauru…


Kitos kategorijos naujienos