Haswell Refresh procesoriai vėluos, Broadwell – tik 2015 m.


Kompanija Intel atėjusius 2014 metus pasitiko pervertindama savo prioritetus. Nauja vadovybė keičia kompanijos veiklos kryptis, todėl nereikia stebėtis, kad viskas keičiasi, o kas buvo sakyta anksčiau, Intel atšauna: „Mes būtent tai ir turėjome omenyje, tiesiog jūs mus ne taip supratote“. Visa tai puikiai atspindi puslapio VR-Zone  publikuoti naujausia Intel skaidrė.

intel_2014_cpu_roadmap_renewed

Paveiksliuke matyti, ką kompanija Intel ketina daryti 2014 m. Publikacija patvirtina pradėtus sklisti gandus – procesorių Broadwell anonso šiemet tikėtis neverta.  Akivaizdu, kad gamintojas juos nusprendė pasilaikyti iki 2015 m. – ne tik stacionarių, bet ir mobilių kompiuterių segmente.

Stacionarių kompiuterių segmente ir toliau karaliaus Haswell architektūra. Naujų modelių, žinomų kaip Haswell Refresh, pasirodymas nukeltas į balandžio mėnesį. Įdomu tai, kad atitinkamos motininės plokštės su Intel 9 Series mikroschemų rinkiniais debiutuos ne anksčiau gegužės mėnesio. Suderinamumo problemų tai nesukels, tačiau norintys modernizuoti visą sistemą iš karto turės palaukti.

Serverių segmente Haswell Refresh procesoriai pasirodys tik gegužės mėnesį, jie priklausys Xeon E3-1200 v3 šeimai. Rugsėjo mėnesį Intel išleis procesorius Haswell-E su naujos revizijos LGA 2011 lizdu, kuriems reikės Intel X99 mikroschemų rinkinio ir DDR4 standarto operatyvios atminties.

Vasario mėnesio pabaigoje parodoje MWC 2014 bus pristatyti 64 bitų Bay Trail-T platforma ir išmaniesiems telefonams skirti Merrifield procesoriai, kurie naudos 22 nm Silvermont architektūrą. Kovo mėnesį sulauksime atnaujintos Bay Trail-M platformos.

Rugsėjo mėnesį pamatysime 22 nm Moorefield procesorius, turėsiančius integruotus TD-LTE ir TD-SCDMA modemus. Lapkritį gali debiutuoti pirmieji Airmont architektūros atstovai, kurie naudos 14 nm technologiją. Tai bus Cherry Trail procesorių šeimos atstovai. Tiesa, šiuo atveju debiutas gali būti nukeltas vėlesniam laikotarpiui, kaip tai nutiko su Broadwell procesoriais.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos