IBM ieško PowerPC procesorių gamybos partnerio


ibm-powerpc-silicon-die-680

2014-ieji dar tik prasidėjo, o jau sulaukėme keleto stambių sandorių. Kompanijai Lenovo, pavyzdžiui, pavyko prigriebti ne tik Google išmaniųjų telefonų padalinį Motorola, tačiau ir x86 serverių padalinį, priklausiusį kompanijai IBM. Pastarajai, panašu, savo verslų pardavimas pastaruoju metu tapo įprastu užsiėmimu.

Naujienų agentūra Bloomberg praneša, jog praėjusią savaitę IBM nutraukė bandymus surasti firminių Power PC procesorių padalinio pirkėją. Nenorėdama, kad šis verslas taptų našta, „mėlynojo giganto“ vadovybė nusprendė ieškoti partnerio, su kuriuo galėtų kartu valdyti šį procesorių verslą.

Tokio partnerio paieškos vis dar tęsiasi. IBM bendroje kompanijoje save mato kaip procesorių kūrėją ir atitinkamos intelektualinės nuosavybės savininkę. Akivaizdu, kad „juodą“ darbą turės atlikti IBM partneris. Neatmetama galimybė, kad kolega taps kontraktinis gamintojas Globalfoundries – pastaroji kompanijai IBM jau senokai tapo „technologiniu donoru“.

Šaltinio teigimu, IBM nesėkmingai bandė parduoti Power PC procesorių padalinį dar nuo 2013 m., tuo tarpu dabar alternatyvų paieška užsiims konsultantai iš banko Goldman Sachs. Tokie žingsniai leidžia spėti, kad IBM nori vis mažiau priklausyti nuo „geležies“, o kartu susikoncentruoti ties IT paslaugomis ir projektų kūrimu.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos