Intel Atom procesorių savikaina 4 kartus mažesnė nei Core i7


Computex2010_Mooly-680

Kompanija Intel šiemet ruošiasi padidinti „planšetinių“ procesorių pardavimus iki 40 mln. vienetų, o tokių rezultatų ketina pasiekti, pasitelkusi partnerius iš Kinijos. Be to, Intel partneriai gaus ne tik metodinę, tačiau ir materialinę paramą.

Analitikai suskaičiavo, kad Intel subsidijos planšetinių kompiuterių gamintojams gali siekti $51 nuo kiekvieno procesoriaus. Žinant tai, kad kai kurie Atom procesorių modeliai kainuoja netgi mažiau, ar tai nevirs neigiamomis pajamomis?

Intel finansų direktorė Stacy Smith puslapio Barron’s žurnalistams paaiškino, jog Intel neketina pardavinėti procesorių su neigiama pelno marža. Subsidijos partneriams iš tikrųjų numatytos, tačiau Intel pelningumo tai neįtakos.

Kompanija Intel sugeba palaikyti procesorių gamybos išlaidas tokiame lygmenyje, kad netgi planšetiniai kompiuteriai, kurie kainuos mažiau $199, procesorių giganto pelno smarkiai neįtakos. Pavyzdžiui, pagaminti Atom procesorių atsieina keturis kartus pigiau, nei flagmanus, priklausančius Core i7 šeimynai. Žinoma, tai atsispindi ir galutinėje procesoriaus kainoje, tačiau Intel turi potencialią ir toliau mažinti savikainą.

Procesoriai Quark, skirti dėvimai elektronikai, Intel finansų direktorės teigimu, apskritai gali kainuoti „net ne dešimtis, bet vienetus dolerių“, ir tai neleidžia sakyti, kad jie bus nuostolingi. Mūro dėsnis ir toliau leidžia Intel išlaikyti norimą pelno maržą norimame lygmenyje.

Galiausiai  Stacy Smith leido sau paprognozuoti ir pareiškė, kad galų gale rinkoje liks tik du mobilių procesorių gamintojai. Vienas iš jų, žinoma, kompanija Intel. Antrąją kompanija Intel finansų direktorė leido išsirinkti iš dabartinių rinkos lyderių. Nors dabar Intel siūlo ir kontraktinio gamintojo paslaugas, tačiau kompanija įsitikinusi, kad savo architektūrą plėtoti yra naudingiau.

Kartu pažymėta, kad Intel išlieka vienintelė kompanija, kuri gamyklas stato būtent savo poreikiams tenkinti. Tai ir suteikia kompanijai pranašumų, optimizuojant gamybos išlaidas.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos