Intel Broadwell procesoriai pasirodys vėliau, nei planuota


small_idf-2013-broadwell-680

Nors iš pradžių masinė Intel procesorių su Broadwell architektūra (14 nm technologinis procesas) masinė gamyba buvo numatyta 2014 m. I ketvirtyje ir jų debiutu rinkoje III ketvirtyje, šis sprendimas gali užsilaikyti iki šių metų pabaigos, rašo puslapis DigiTimes.

Faktiškai kompanija Intel nusprendė atidėti Broadwell masinę gamybą, tuo tarpu pagrindinė šių procesorių dalis parduotuvių lentynų nepasieks iki pat 2015 m. I ketvirčio. Šių metu pabaigoje bus vykdomas ribotas U ir Y serijos procesorių tiekimas. Pastarieji pasižymės nedideliu energijos suvartojimo lygiu ir bus daugiausia naudojami nešiojamuose kompiuteriuose.

Pagrindinė užsilaikymo priežastis yra visa ne sunkumai, įsisavinant 14 nm technologinį procesą, o labai silpna Haswell procesorių paklausa. Vartotojai dabar mažai domisi nešiojamais kompiuteriais, ir tokios tendencijos išliks iki pat metų vidurio. Pardavimų didėjimas galimas tik III ketvirtyje, kai bus sumažintos kainos.

Beje, Lietuvoje nešiojamų kompiuterių su Intel Haswell asortimentas yra tikrai kuklus (jau nekalbant apie Ultrabook klasės sprendimus), o ir jų kainos paprastai yra didesnės, nei modelių su Ivy Bridge procesoriais, kurių mūsų rinkoje dar dabar yra labai daug, net ir tarp akcijose mirgančių modelių. Esant tokiai padėčiai, panašu, kad Broadwell mūsų rinkoje sulauksime net ne 2015 m. pradžioje, o pabaigoje.

intel-broadwell-roadmap-680

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos