Išmanieji telefonai gaus scenos gylio sensorių


Leap Motion analogai atsiras ne tik nešiojamuose kompiuteriuose, bet ir išmaniuosiuose telefonuose

Leap Motion (nuotraukoje) analogai atsiras ne tik nešiojamuose kompiuteriuose, bet ir išmaniuosiuose telefonuose

Naujos kartos Ultrabook tipo nešiojami kompiuteriai su Intel Broadwell platforma turėtų gauti integruotą optinę sąsają, kuri leis atpažinti vartotojo gestus ir, iš esmės, galės nustatyti atstumą iki stebimo objekto. Trumpai tariant, kompiuterinės sistemos išmoks nustatyti scenos gylį. Tam reikalui Intel sukūrė specialią sistemą su kombinuota 2D ir 3D kameromis.

Panašūs blokai pasirodys ir planšetiniuose kompiuteriuose bei išmaniuosiuose telefonuose. Paskutiniu atveju, akivaizdu, bloką teks sumažinti ar kurti iš naujo. Aišku, būtų neteisinga manyti, kad tuo užsiima tik Intel ir negalima garantuoti, kad jos sprendimas bus geriausias.

Pavyzdžiui, suomių kompanija Heptagon Micro Optics pranešė apie firminį scenos gylio sensorių, kuris jau dabar tinkamas naudoti išmaniuosiuose telefonuose, rašo puslapis Electronics EETimes.

Kompanija, kuri turi tyrimų centrų Šveicarijoje, Singapūre ir Kinijoje, pranešė, kad masinei gamybai paruoštas sensorius TrueD H2, kurio matmenys sudaro 5,9 х 5,8 х 2,25. Tai bus kamerų masyvas, sudarytas pagal formulę „2 x 2“. Tikslių techninių detalių apie naujovę gamintojas nepateikė, matyt, dėl konkurencinių pranašumų.

Teigiama, kad sensorius TrueD H2 gali papildyti ne tik priekinę, bet ir galinę kamerą. Jis leis išmanųjį telefoną aprūpinti tokiomis galimybėmis, kaip valdymas gestais, vartotojo padėties nustatymas, fono pašalinimas, papildytos realybės „uždėjimas“, tikslesnis scenos spalvų nustatymas.

Gamintojo teigimu, naujasis modulis turi paprastą ir nesudėtingą konstrukciją, visa tai lengvai įgyvendinama masinės gamybos metu, čia nereikia jokių sudėtingų linzių ir automatinio fokusavimo sistemų. Kitaip tariant, sensorius bus pakankamai pigus, kad atsirastų masiniuose įrenginiuose.

2015 m. suomių kompanija Heptagon Micro Optics pristatys kitų kamerų masyvų konfigūracijų, kurios dar geresnės ir tikslesnės. Taip pat jau dabar dirbama su integruoto apšvietimo technologijomis, kurios naudoja IR ir lazerinius VCSEL diodus. Jei visa tai taps masine realybe, ateityje nesistebėsime, kad žmonės gatvėse keistai mojuos rankomis, intensyviai linksės galva, o puodukai ir lėkštės kavinėse nuo stalų „nuskris“ dažniau, nei dabar.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos