Kokios AMD Radeon R9 290X deficito priežastys?


Radeon R9 290x CrossFire

Vaizdo plokščių Radeon R9 290 ir Radeon R9 290X pasiūla šiuo metu nėra tokia, kad vartotojas galėtų rinktis iš didžiausio asortimento. Pastaroji situacija būdinga ne tik JAV, bet ir Europai, taigi švedų puslapis SweClockers nusprendė kreiptis į Taivano komponentų gamintojus, kad išsiaiškintų tikrąsias deficito priežastis.

Trys kompiuterių komponentų gamintojai, kurie norėjo išlikti anonimais, aiškaus atsakymo nedavė, tačiau pateikia gana nemažai hipotezių, kodėl Radeon R9 290/290X trūkumas yra toks didelis.

Vieni šaltiniai mano, kad AMD galėjo užsakyti iš TSMC tiesiog labai ribotą grafinių procesorių Hawaii kiekį. Kiti mano, kad šiuo metu AMD susiduria su GDDR5 mikroschemų ir kitų komponentų deficitu.

Kai kas iš komponentų gamintojų mano, jog AMD partneriai bijo išleisti daug šių vaizdo plokščių, kadangi baiminasi tolimesnio asmeninių kompiuterių rinkos kritimo. Galų gale, išsakyta mintis, kad Radeon R9 290/290X labai netolygiai paskirstyta pagal regionus, taigi vieni jaučia perteklių, tuo tarpu kiti – didelį deficitą.

Kompanijos Amazon atstovai, pateikdami savo komentarus, prisipažino, kad pasirodžius neetaloninėms vaizdo plokštėms, deficito problema neišsisprendė. Šiuo atveju etaloninių AMD flagmanų tiekimas bent jau buvo stabilus. Lietuvoje prieinamų Radeon R9 290/290X kiekiai dažniausiai sudaro po kelis vienetus, tuo tarpu kainos kiek per didelės, lyginant su rekomenduojamomis (apie 100-300 lt daugiau, priklausomai nuo gamintojo).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos