Lietuva pirmauja Europoje pagal optinio interneto paplitimą


home-internet

Nė vienai Europos valstybei ir toliau nepavyksta pralenkti Lietuvos šviesolaidžių plėtros srityje. Jau penktus metus iš eilės mūsų šalis išlieka Europos lyderė pagal šviesolaidinio interneto ryšio į namus skverbtį.

Tokius duomenis šiandien paskelbė šviesolaidinio interneto plėtra Europoje besirūpinanti tarptautinė organizacija „FTTH Council Europe”.

Per 2013 metus šviesolaidinio ryšio į namus (angl. fibre to the home or building) vartotojų skaičius Lietuvoje padidėjo 9% ir 2013 m. metų pabaigoje siekė daugiau nei 440.000. Šviesolaidiniu internetu 2013 m. pabaigoje naudojosi trečdalis (33,89%) visų Lietuvos namų ūkių.

Antroje europinių reitingų lentelės vietoje, kaip ir anksčiau, įsitaisė Švedija, rodo FTTH Council Europe kasmetė  ataskaita. Šioje šalyje šviesolaidiniu internetu 2013 m. pabaigoje naudojosi 1,2 mln., arba daugiau nei ketvirtadalis (26,74%), šeimų.

Trečioje vietoje – Latvija (23,3%). Visose likusiose Europos šalyse šviesolaidiniu internetu naudojasi mažiau nei 20% namų ūkių.

Pasaulyje septinti

Neprastai atrodome ir planetos mastu. Pasaulyje mūsų šalis pagal šviesolaidinio interneto skverbtį yra septintoje vietoje.

Pirmą vietą užima Jungtiniai Arabų Emyratai, kur šviesolaidinio interneto naudojimo mastai išties įspūdingi – šiuo internetu naudojasi 85% namų ūkių.

Antra vieta pasauliniame reitinge atiteko Pietų Korėjai, trečias – Honkongas, ketvirta – Japonija, penktas Singapūras, šeštas – Taivanas.

Internetas įtakoja gerbūvį

Kai kurie atlikti tyrimai rodo tiesioginį ryšį tarp interneto spartos ir šalių ekonomikos augimo bei gyventojų pajamų. Bendrovė „Ericsson“ kartu su „Arthur D. Little“ ir Chalmerso technologijų universitetu atliko tyrimą 33-jose Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijai (EBPO) priklausančiose šalyse bei Brazilijoje, Indijoje ir Kinijoje. Tyrimas atskleidė, kad interneto spartą padidinus du kartus, per ilgesnį laikotarpį šalies bendras vidaus produktas padidėja 0,3%.

Padvigubinus interneto spartą, auga ir gyventojų pajamos. Ekonomiškai stipriausiose pasaulio šalyse namų ūkių pajamos per mėnesį  padidėjo 120 USD (302 Lt), o Brazilijoje, Indijoje ir Kinijoje – 46 USD (115 Lt).

Šaltinis: VZ.lt

8 komentarai (-ų)

 1. Povkis parašė:

  Šviesolaidžiu tinklas gal ir išpletotas, bet realiai iš savo patirties galiu pasakyti kad šviesolaidinio interneto kokybe yra apgailietina!!

  • Saulius parašė:

   Buvai anglijoje, vokietojoje ? Patikek, pas mus yra velniskai GREITAS internetas palyginus kiek mas mokam… O kokybe irgi visai ne prasta, palyginus koki zmones gauna anglijoje, ir jie laimingi kad turi bent jau 10Mb/s, o moka tikrai ne mazus pinigus.

   • Povkis parašė:

    Vaikinai šiaip viskas tvarkoj, del šio dalyko su jumis nesiginčysiu. Pas mane rajone tiesiog mažai pasirinkimo šviesolaidinio interneto aspekte. Cgates tiekiamas interneto ryšys ne koks 🙁

  • Leons parašė:

   Na aš asmeniškai TEO 100mbps nesiskundžiu – veikia max greičiu ir be problemų.

 2. to povkis parašė:

  Gausi važiuot į JAE.

 3. Povkis parašė:

  Ne nenoriu

 4. Rojus parašė:

  Vokietijoje už 50 EUR/mėn gauni DSL internetą (su kokiu Lietuvoj prieš 10 metų sedėjom, zebra laikais) ir kukuoji sau laimingas 🙂 Ir dar lauki kol tau jį įves 2-3mėn, nes taip smarkiai px 🙂 Lietuva rojus palyginus


Kitos kategorijos naujienos