Mac OS X vos netapo Sony kompiuterių pagrindine operacine sistema


sony-vaio-woman-680

2005 m. Steve Jobs pareiškė, kad Apple kompiuteriai Mac atsisako IBM plėtojamos Power PC architektūros ir pereina prie x86 suderinamų Intel procesorių. Nemažai ekspertų buvo nustebinti. Tačiau dar labiau visi būtų nustebę, jei būtų žinoję, jog kol Apple ruošėsi diegti naują platformą, jo partneriu vos netapo kompanija Sony.

Buvęs japonų kompanijos Sony prezidentas prisiminė susitikimą, kuris įvyko Havajuose (JAV) ir į kurį buvo pakviestas Steve Jobs. Tuometinis Sony vadovas Kunitake Ando papasakojo, kad vienos iš golfo partijų Apple įkūrėjas „paėmė į rankas nešiojamą kompiuterį VAIO, kuriame buvo įdiegta operacinė sistema Mac OS X“.

Grįžęs po susitikimo, Steve Jobs atšaukė visus susitarimus su kitomis firmomis licencijuoti Mac OS X, tačiau, remiantis K. Ando žodžiais, Apple vadovas taip mylėjo Sony VAIO kompiuterių liniją, kad norėjo „padaryti vieną išimtį“.

Deja, visa tai įvyko labai ne pačiu geriausiu laiku: Sony nešiojamų kompiuterių su Microsoft operacine sistema Windows pardavimai tuo metu pradėjo didėti, ir derybos dėl Mac OS X naudojimo Sony mobiliuose kompiuteriuose rezultatų nedavė.

Nuo to momento praėjo daug laiko, ir jei tikėti gandais, dabar kompanija Sony derasi dėl bendros firmos įkūrimo su vienu Japonijos investicinių fondų, kuris užsiims VAIO kompiuterių gamyba ir pardavimais. Naujai sukurtoje firmoje Sony turės labai mažą akcijų dalį, taigi didelės įtakos neturės.

Vienas komentaras

  1. Jonas parašė:

    >labai ne pačiu geriausiu laiku
    wtf?


Kitos kategorijos naujienos