Microsoft paaiškino, kodėl nepratęs Windows XP palaikymo


bill-gates-winxp-sp2-launch-680

Kompanija Microsoft, pasitaikius bet kuriai palankiai progai, nuolat primena apie artėjančią balandžio 8 d., kai baigsis Windows XP palaikymas. Tuo pačiu metu raginama pereiti prie naujų platformų (pageidautina prie naujausios – Windows 8/8.1), nors kiek mažiau nei trečdalis vartotojų vis dar naudoja šią programinę platformą.

Naujausi Net Applications statistiniai duomenys rodo, kad jau tryliktus metus skaičiuojanti operacinė sistema nesiruošia be kovos pasitraukti nuo scenos (Windows XP sistemų ypač daug besivystančiose šalyse, pavyzdžiui, Kinijoje ir Indijoje). Vis tik kompanija Microsoft laikosi nuomonės, kad reikia atsisakyti sentimentų ir bei pereiti prie naujesnių, saugesnių platformų.

Microsoft atstovas Jay Paulus teigia, kad neįtikėtina Windows XP sėkmė taps puikia pamoka ir jos kūrėjams, ir jos naudotojams.

Kai rinkoje 2001 m. pasirodė Windows XP su atnaujinta vartotojo sąsaja, „Start“ meniu pokyčiai, nauja langų išvaizda ir kiti patobulinimai žmonės ne itin patiko. Tuomet operacinė sistema pasirodė per sudėtinga. Buvo pareikšta, kad niekada negalės su ja išmokti dirbti“, – pažymėjo J. Paulus. „Pažiūrėkite į juos šiandien. XP nenori atsisakyti beveik 30% Windows vartotojų net nežiūrint į tai, kad kūrėjai žada nutraukti palaikymą po 2 mėnesių“.

windows-xp-outdoor-ad-680

Microsoft atstovas pareiškė, jog korporacija savo pradinio sprendimo neatsisakys, tad balandžio 8 d. palaikymas tikrai bus nutrauktas. J. Paulus tikina, kad Windows XP jau seniai paseno, o kompanija pratęsinėjo palaikymą vien dėl to, kad vartotojai turėtų daugiau laiko pereiti prie kitų sistemų.

Man atrodo, kad šiandien visi mes susitaikėme su mintimi, jog Windows XP buvo kuriama kitoje epochoje – tais laikais, kai grėsmės buvo visai kitokio pobūdžio“, – reziumavo J. Paulus. „Nežiūrint į šios platformos visuotinę meilę ir populiarumą, atėjo laikas judėti toliau.“

6 komentarai (-ų)

 1. jonas kapitonas parašė:

  Koks žmonėm skirtumas dėl to saugumo, gi nusipirks žmonės anti-virusines ir toliau naudos Windows xp

  • Leons parašė:

   Yeah sure, pirks atgyvenusiems kompiuteriams antivirusines 😀

 2. Maironis parašė:

  Nieko nepirks, tiesiog Linux įsirašys ir baigsis visi vargai – be to paikls kompiuterinis raštingumas 😛

 3. Jūsų Vardas parašė:

  @Maironis, turbut nepatikesi, bet tiek daug zmoniu yra, kuriems pohui kas tie linux ir jie pirma karta gridi toki zodi.
  Kas naudojo xp, tie ir naudos. Kalbant turbut apie ypac senus pc.
  Tie kurie norejo jau persimete ant 7.

  Kazkaip nera pointo rasyti ta pati per ta pati, kolega @jonas kapitonas, teisingai pareiske. Nieko nepasikeis po to kai nutrauks palaikyma. Net ir be antivirusines nieko nebus, jei naudosies protingai.

 4. geduxk parašė:

  pasinaudokit sei dienai windos 98 ar 2000 kaip nebera palaikimo sakes softo neatnaujinsi viskas pasene taip ir bus su xp ziurek po pusmecio koks skype nebenaujins dar kokia narsikle nutrauks palikima ir noresi to ar nenoresi keisi windos arba sedesi su senu softu

 5. vaikai parašė:

  cia tik jus nudot galesit savo senuose kompuose ar is idejos. Kompanijos, istaigos ar biurai privales pereit – nieks nerizikuos naudot operacines be palaikymo, nors jo joms ir nereikia gal but.


Kitos kategorijos naujienos