Mobilių kompiuterių rinkoje padėtis prastesnė, nei tikėtasi


girl-with-laptop-680

Apie tai, kad nešiojamų kompiuterių rinka smunka, galima spręsti iš daugelio gamintojų ketvirčio ataskaitų. Ekspertai iš kompanijos IHS teigia, jog praėjusių metų IV ketvirtyje mobilių kompiuterių (nešiojami kompiuteriai ir jiems artimi hibridiniai sprendimai) segmentas pademonstravo prastesnius rezultatus, nei prognozuota.

Analitikai manė, kad per ataskaitinį laikotarpį bus realizuota ne mažiau nei 55,3 mln. mobilių kompiuterių, tačiau faktiškai parduota tik 52,6 mln. šių įrenginių. Tiesa, rinkos padidėjimas, lyginant su III ketvirčiu, sudarė 9,4% – geriausias rezultatas per šį laikotarpį nuo 2009 m. IV ketvirčio. Iš kitos pusės, lyginant su 2012 m. IV ketvirčiu, buvo stebimas 5% rinkos smukimas.

Ekspertai ypatingai daug tikėjosi iš mobilių kompiuterių su Intel Bay Trail platforma. Tačiau atsargūs gamintojai nepuolė pirkti per daug šių komponentų, todėl tokių sistemų pasiūla rinkoje buvo labai ribota.

Šventės Kinijoje ir būsimas Windows XP palaikymo nutraukimas gali pastūmėti vartotojus aktyviau įsigyti mobilius kompiuterius jau šį ketvirtį. Rinkos nuopuolis turėtų sulėtėti, nors tikėtis dešimčių procentų augimo nederėtų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos