Mobilūs įrenginiai savo šeimininką atpažins iš kvapo


woman-iphone-apps-home-680

Kaip identifikuoti mobilaus įrenginio šeimininką? Galima naudoti slaptažodį, galima nuskenuoti jo pirštų atspaudus, akies tinklainę arba atpažinti veido bruožus. Tačiau kodėl neidentifikavus žmogų pagal jo unikalų kvapą? Būtent tokią technologiją kuria Madrido techninio universiteto (Ispanija) specialistai.

Mokslininkai pareiškė, kad kvapas, kurį skleidžia žmogus, praktiškai nesikeičia per visą jo gyvenimą. Naujoji technologija leidžia identifikuoti žmogaus kvapą 85% tikslumu. Kam gi to reikia?

Naujos identifikavimo technologijos kūrėjai mano, jog žmonėms tikrai nepatogu pridėti akį prie specialių kamerų ar braukyti pirštais per skenerį, ir tai ypač nemėgsta daryti piliečiai, kurie turi nemalonumų su teisėsaugos pareigūnais.

Kvapų sistema taip, kad prie šių sensorių nieko pridėti nereikia – mobiliam įrenginiui tiesiog užtenka būti šalia žmogaus, kad jis būtų identifikuotas.

Madrido techninio universiteto specialistai naują sistemą kuria kartu su kompanijos Ilia Sistemas ekspertais. Kol kas visa tai sunku palyginti su viską užuodžiančia šuns pėdsekio nosimi, tačiau sistema jau veikia, ir klysta ji tik 15% atvejų, nors mokslininkai dar žada ją tobulinti.

3 komentarai (-ų)

  1. Wendigo parašė:

    e kai zmona isikvepina tai joks telefonas neatpazins stockinio kvapo… Nebent telefa i sikna susikisi ar kur y kirkšny.

  2. Jūsų Vardas parašė:

    na va, telefonas jus atpazins pagal bezdalus ;]


Kitos kategorijos naujienos