Mozilla Firefox greitu metu pradės rodyti reklamą


firefox_blank_newtab

Pradiniame interneto naršyklės „Firefox“ lange atsiras reklama, pranešė programą plėtojančios „Mozilla“ bendruomenės tinklaraštis. Skelbiama, kad reklama taps sudėtine atnaujintos „Firefox“ pradinio puslapio sąsajos dalimi.

Reklaminiai skelbimai bus rodomi „Firefox“ vartotojams paleidus programą arba sukūrus naują tuščią kortelę (tab). Šią sąsajos naujovę „Mozilla“ atstovai vadina „plytelių katalogu“ (Directory Tiles).

Tokiose plytelėse gali būti rodomi ne tik reklaminiai skelbimai, bet ir interneto vartotojų šalyse populiarūs tinklalapiai ar „Mozilla“ bendruomenės rekomenduotos svetainės, sakoma pranešime.

Toks kūrėjų sprendimas gali būti pasiruošimas galimiems sutarties pratęsimo su Google nesklandumams. Iki 2014 m. gruodžio mėnesio pabaigos Firefox turi kontraktą su Google, kuri įsipareigojo sumokėti 300 mln. JAV dolerių už tai, kad jos paieškos sistema Firefox būtų pagrindinė.

Ekspertų teigimu, ankstesnis sutarties pratęsimas su Google buvo labai sudėtingas – kontraktas pratęstas tik paskutinę minutę. Galbūt Mozilla nusprendė ruoštis iš anksto gyvenimui be Google finansinės paramos, o reklama pradiniame naršyklės Firefox puslapyje – vienas iš sprendimų.

Šaltinis: Balsas.lt

9 komentarai (-ų)

 1. stalker parašė:

  nera teisybes siam pasauly…

 2. kapitonas parašė:

  Nėr ko verkšlenti – yra ir kitų alternatyvų – patys Firefox nori netekti rinkos dalies, tai to ir gaus padarę tokį manevrą. Dar matot vieni uTorrent pasekėjai atsirado.

 3. Gintas parašė:

  Labai jau keistas Mozillos spendimas, reklama uzknisa. Na ka tada arba pilnai pereisim prie Chromo arba uzmirsim Update Firefox. O del utorrent tai galima naudoti ta versija kurioje nera reklamos.

 4. Jūsų Vardas parašė:

  Siaip beveik speju, kad bus galima tas reklamas isjungti. Bet jeigu uzpis (tiesiogine forma), tikrai pereisiu prie chrome su visam. Siuo metu naudoju abi ir chrome didelis pliusas, kad prisijunges prie google paskyros, jeigu peerasei windausus, atgausi visas savo puslapiu zymeles, narsymo istorija ir pns automatiskai. FF sita padare su savo akountu beroc tik aurora ar nightly versijose dabar neperseniausiai.

  Kas del utorrent, tai reklamas galima pilnai isjungti, nematau cia jokios bedos.

  Va su skype kita situacija, bent pats kiek ieskojau, reklamos neatsijungia, o nuo pagrindinio lango duoda tik 1 didele reklama paslepti patys skype nustatymai. trukdo istikro jos man.

 5. stalker parašė:

  pati idejo mozilos ir jie save vadina nemokama interneto ir opensofto kompanija

 6. Nerka parašė:

  Nekoks zingsnis… manau atgrasins nuo sios narsykles daugeli savo gerbeju, nes yra alternatyvu ir be reklamu.

 7. Zen parašė:

  Google chrome vis dar turi trūkumų, palyginus su firefox. Pvz, kai kuriose sistemose pvz. finansų ministerijos tinklapiuose neatsidaro kai kurios kortelės, negalima iš viso kai kur įeiti. Taifg, šalia chromo būtinas ir firefox.

 8. Gintas parašė:

  O gal kas zino kaip skype panaikint reklamas ??? Firefox’e ir Chrome tai su adblock labai lengvai reklamas panaikina, o kaip su skypo reklamom ??? kaip panaikint ???


Kitos kategorijos naujienos