Net Applications: sausį Windows XP rinkos dalis netikėtai padidėjo


BILL GATES SPEAKS AT MICROSOFT XP LAUNCH

Eiline statistika apie asmeniniams kompiuteriams skirtų operacinių sistemų rinkos dalis pasidalino kompanijos Net Applications analitikai. Be netikėtumų neapsieita: Windows XP rinkos dalis per sausio mėnesį ne tik kad nesumažėjo, tačiau ir padidėjo.

Šių metų balandžio 8 d. turinti „išeiti poilsio“ platforma, panašu, net neketina to daryti. Sausio mėnesį ji užėmė 29,23% rinkos, o tai yra 0,25% daugiau, nei prieš mėnesį.

Kompanijai Microsoft tokia įvykių eiga, matyt, yra kiek netikėta, kadangi 2013 m. gruodžio mėnesį Windows XP rinkos dalis sumažėjo 2,2%. Atitinkamai dabar 13 metų senumo operacinė sistema vis dar yra įdiegta į kiek mažiau nei trečdalį asmeninių kompiuterių.

Microsoft nepavargsta įspėti Windows XP vartotojų, kad po operacinės sistemos palaikymo pabaigos kompiuteriai taps pažeidžiami prieš išorės grėsmes. Kompanija tikisi, kad po balandžio mėnesio sėkmingų atakų prieš Windows XP skaičius padidės maždaug 66%.

Gautų duomenų pagrindu puslapis Computerworld pateikė prognozę, kad iki šių metų balandžio mėnesio Windows XP dalis sudarys apie 27%, tuo tarpu 2014 m. pabaigoje – apie 20%.

net-applications-january-680

Net Applications sausio statistika kompanijai Microsoft turi ir gerų naujienų: Windows 8.1 yra populiaresnė, nei Windows Vista. Jų rodikliai dabar sudaro atitinkamai 3,95% (+0,35%) ir 3,3% (-0,31%).

Dabar bendra Windows 8/8.1 rinkos dalis siekia 10,58%. Tai yra daugiau nei dvigubai mažiau, nei Windows 7 turėjo, praėjus 15 mėnesių po šios operacinės sistemos debiuto – 25%. 2014 m. sausio mėnesį Windows 7 užėmė 47,49% rinkos, arba 0,03% mažiau, nei gruodžio mėnesį.

9 komentarai (-ų)

 1. Rimas parašė:

  Daug kas turi senus pc, o ir senus pc neinstaluosi gi windonws 7 nes lag bus, tada reiktu pirkti naujus pc

 2. motorola parašė:

  „Kompanija tikisi, kad po balandžio mėnesio sėkmingų atakų prieš Windows XP skaičius padidės maždaug 66%.“

  nenustepciau jei M$ patys moka uz atakas pries win XP

  • Leons parašė:

   Sąmokslo teorijų šalininkas? 😀 Patikėk Win XP nulaužti vieni juokai, gali net youtube susirasti easy-peasy gidus 🙂 Aišku, daugumai išorinių atakų yra reikalingas Linux\Unix išmanymas 🙂

  • jonas kapitonas parašė:

   Tai aišku, kad microsoft moka hackeriam uz atakas

 3. trololo parašė:

  Man tai jau atsibodo tas skalambijimas apie WinXP. Ar vis dar nenumirė – End of life iki …. Palaikymas iki …. Vartotojų skaičius padidėjo/sumažėjo. Tikras bullshit, neturi ką rašyt, apie MS-DOS dar reiktų iki pilnos laimės.

 4. Karolis parašė:

  o gal galima gauti nuorodą į straipsnio šaltinį?


Kitos kategorijos naujienos