NSA seka puslapio Wikileaks lankytojus


wikileaks_juan_camilo_bernal-680

Edvardas Snoudenas (Edward Snowden) publikavo dokumentus, kurie rodo, kad JAV ir D. Britanija stebėjo puslapio Wikileaks lankytojus. Paviešintoje medžiagoje kalbama, kad tuo užsiminėjo tiek NSA, tiek ir britų agentūros analogas, rašo puslapis Slashgear.

Tokiais veiksmais agentūros bandė daryti spaudimą Wikileaks įkūrėjui Džulianui Asanžui (Julian Assange). Dokumentai taip pat rodo, jog NSA savo tikslu laikė „žmonių tinklą, kurie palaiko Wikileaks“.  Be viso to, specialiosios tarnybos agentai savo kitu tikslu buvo numatę torrent portalą The Pirate Bay ir haktyvistų judėjimą Anonymous.

Vienas iš nutekintų dokumentų priklausė D. Britanijos vyriausybinių ryšių centrui (NSA analogas). Juo remiantis paaiškėjo, kad ši įstaiga taip pat sėkmingai dalyvavo Wikileaks sekimo programoje.

Tam, kad būtų gauta reikiama informacija, specialiosios tarnybos prisijungdavo tiesiogiai prie magistralinių Interneto kabelių ir perimdavo IP adresus realiu laiku. Programa taip pat numatė sekti vartotojus, renkančius užklausas, kurios vėliau nuvesdavo į Wikileaks iš paieškos sistemų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos