Nežiūrint į B. Obamos draudimą, NSA vis tiek šnipinėja Vokietijos vadovus


angela-merkel-with-smartphone-680

Anoniminis šaltinis vokiečių laikraščiui Bild am Sonntag pranešė, kad JAV Nacionalinė saugumo agentūra (NSA), nežiūrint į skandalą, susijusį su Angelos Merkel pasiklausimu, toliau šnipinėja Vokietijos valdžios atstovus. Priminsime, kad JAV prezidentas Barakas Obama uždraudė sekti A. Merkel be jo leidimo.

Dabar NSA agentai iš tikrųjų nebeseka Vokietijos kanclerės, tačiau šnipinėja žmones, kurie su ja susiję. Tokiu būdu, NSA toliau gauna visą reikiamą informaciją, kurią gaudavo anksčiau.

Šaltinio teigimu, NSA šiuo metu sunkiai kontroliuojama. JAV prezidentas oficialiai uždraudė sekti A. Merkel, ir NSA to nebedaro, tačiau labai greitai rado būdą, kaip draudimą apeiti (aišku, visa tai tiesa, jei neatsižvelgtume į tai, jog B. Obamos vieši žodžiai gali skirtis nuo konkrečių nurodymų).

Vokiečių leidinys rašo, kad NSA darbuotojams įsakyta dar akyliau sekti Vokietijos valstybės veikėjus, jei jiems draudžiama šnipinėti aukščiausią valstybės vadovą.

Tie patys anoniminiai šaltiniai kalba, kad Edvardas Snoudenas nėra toks vienas. Kai NSA pažeidinėja savo pačios nustatytas taisykles, atsiranda kiti informatoriai, ir ši situacija artimiausioje ateityje nesikeis.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos