P. Korėjos sienas saugo Microsoft Kinect


kinect-south-korea-680

Šiaurės ir Pietų Korėjas skiria viena labiausiai pasaulyje saugomų sienų. Ir iš P. Korėjos pusės ją padeda saugoti ne tik žmonės, bet ir Microsoft sensorius Kinect, praneša puslapis The Verge.

Savamokslis programuotojas Jae Kwan Ko iš P. Korėjos sukūrė šiam Microsoft kontroleriui specializuotą programinę įrangą, kuri leidžia stebėti demilitarizuotą zoną, skiriančią dvi priešiškai nusiteikusias valstybes.

Kontroleris Kinect šalies sieną pradėjo stebėti 2013 m. rugpjūčio mėnesį, tačiau visa tai paaiškėjo tik dabar. Kuo gi jis užsiima iš tikrųjų?

Kinect pagrindu sukurta sistema aptinka objektus, kurie bando kirsti demilitarizuotą zoną. Ji skiria gyvūnus nuo žmonių, ir jei sistemos matymo lauke atsiras žmogus, artimiausias pasieniečių postas iš karto gaus pavojaus signalą. Daugiau informacijos neatskleista – matyt, tai jau susiję su valstybine paslaptimi.

Sistemos autoriaus Jae Kwan Ko teigimu, jis anksčiau nebūtų nė pagalvojęs, kad žaidimų sistema bus naudinga ir kariniais klausimais. Ateityje jis ketina sistemą tobulinti – tuomet ji galės sužinoti objekto pulsą ir šiluminį spinduliavimą. Reikia manyti, kad P. Korėja greitu metu apsiginkluos antros kartos Kinect, kuris dabar prieinamas su žaidimų konsole Xbox One.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos