nVidia: pagrindinė procesorių Tegra paskirtis – galingi telefonai


tegra-k1-launch-680

Charizmatiškasis nVidia vykdomasis direktorius Jen-Hsun Huang per ketvirčio ataskaitai skirtą konferenciją be visų kitų klausimų aptarė ir SoC mikroschemas Tegra, kurios naudojamos išmaniuosiuose telefonuose, planšetėse, mobiliose žaidimų konsolėse ir kt.

„Telefonai, skirti masinei rinkai – tai nėra mūsų tikslas“, – pareiškė Jen-Hsun Huang, atsakinėdamas į analitikų klausimus. Jo teigimu, nVidia siekia, kad Tegra procesoriai pasirodytų galinguose išmaniuosiuose telefonuose (superphones), taip pat žaidimų ir multimedia planšetėse.

Be to, kompanija labai nori, kad SoC Tegra aktyviai būtų pradėta naudoti automobilių pramogų centruose ir saugumo sistemose. Plačios naujausios Tegra grafikos posistemės galimybės gali būti išnaudotos, pavyzdžiui, automobiliuose, kad padėtų transporto priemonėms išvengti susidūrimo su kliūtimis ir kitais automobiliais.

nVidia vadovas teigė, kad pirmieji sprendimai su procesoriumi Tegra 4i rinkoje pasirodys iki kovo mėnesio pabaigos. Pastaroji 4 branduolių mikroschema skiriasi nuo savo pirmtako Tegra 4 tuo, jog turi integruotą 4G LTE modemą – pagrindinis Tegra 4 trūkumas, dėl kurio gamintojai renkasi konkurento Qualcomm sprendimus.

Jen-Hsun Huang užsiminė, kad produktai su naujuoju Tegra K1 procesoriumi debiutuos šių metų antroje pusėje. Pastarasis sprendimas įdomus tuo, jog turi grafikos posistemę su 192 CUDA branduoliais (Kepler architektūra, palaikančia DirectX 11 ir varikliuką Unreal Engine 4. Be to, viena iš Tegra K1 modifikacijų palaiko 64 bitų instrukcijas, taigi procesoriui Tegra atsiveria kelias į galingesnes nei 32 bitų sistemas.

Deja, kol kas optimizmu švyti tik nVidia vadovas, kadangi per metus Tegra procesorių pardavimai susitraukė 37%, parodė kompanijos paskutinio ketvirčio ataskaita.

6 komentarai (-ų)

 1. Kapitonas Ignas parašė:

  Šaunuoliai Nvidia!

 2. None parašė:

  Jei pirksit telefoną su NVIDIA procesorium, turėkite omenyje, kad atnaujinimų greičiausiai negausit. Gal kokį vieną, bet po metų ar kitų, galite pamiršti. Ta pati situacija buvo su TEGRA 2, TEGRA 3 procesoriais. Nors ir ANDROID yra atviro kodo, NVIDIA neviešina branduolio kodo su komponentų tvarkyklėmis, kurios yra būtinos norint atnaujinti pavyzdžiui iš JellyBean į KitKat. Taip, kad jei oficialaus atnaujinimo iš gamintojo nebus – nebus ir neoficialaus.

  Taip, kad kas mėgstat neoficialias android operacinės sistemos versijas, kitaip sakant „custom ROM“ – Cyanogen Mod, AOSP, AOKP, MIUI ar kt., rekomendacija viena, pirkit tik su Qualcomm procesoriu.

  Na bent jau tendencija yra tokia .. jei netikit, paimkit įrenginius su TEGRA 3 ar TEGRA 2 ir pasižiūrėkit atnaujinimų sąrašą, o jis trumpas 🙂 Palyginkit su tos pačios laidos telefonu, kuris turi Qualcomm procesorių, sąrašas bus kur kas ilgesnis.

  • Space parašė:

   Dėkui, kad įspėjai. Net nebūčiau pagalvojęs, kad su nvidia supportu tokios didelės problemos.

  • 2x parašė:

   netikiu. LG optimus 2x(tegra 2 2011) sukasi KitKat ir vargo nematau. Brolis turi siupeili S4, tai maniskis web/youtube ir kitus taskus padaro greiciau..
   + nvidia nuo K1 prades viesint tvarkykles, tai realiai jokiu problemu neturetu but 🙂

 3. gee parašė:

  nezinau kaip su tais androidais bet zaidimuose tegra atsilieka ,pvz gta sa lagina ..tikriausiai deveperiai koda labiau optimizuoja Qualcomm ,arm ..

 4. edvardas parašė:

  skaiciai grazus bet tegul irodo kad tas tegra su 5w yra geresnis uz xbox ar playstation. tegu paleidzia koki crysis ar gta5 tada tik patikesiu kad tikrai veikia nes mano note tikrai ale geresnis procesorius nei pvz bartonas 2500 bet nemaciau kad jis taip eitu ar butu paanasiu zaidimu kad buvo tais laikais.


Kitos kategorijos naujienos