Per 2 metus kenkėjiškų aplikacijų Google Play padaugėjo 4 kartus


android-viruses-680

Tyrėjų grupė RiskIQ publikavo ataskaitą, kuri rodo kenkėjiškų aplikacijų el. parduotuvėje Google Play Store augimo dinamiką nuo 2011 m. iki 2013 m. Teigiama, kad tokių aplikacijų kiekis padidėjo net 4 kartus. Jei 2011 m. kenkėjišką kodą turėjo apie 11 tūkst. programėlių, galinčių pavogti vartotojų privačius duomenis, tai 2013 m. šis skaičius padidėjo iki 42 tūkst.

Ypatingu populiarumu tarp virusų rašytojų pasižymėjo sistemos personalizavimo programos, multimedia ir pramoginės aplikacijos bei žaidimai. Nuo 2011 m. bene daugiausia problemų pridarė programa Wallpaper Dragon Ball, taip pat žaidimai Finger Hockey ir Subway Surfers Free Tips.

Pirmosios dvi gali sužinoti įrenginio ID, tuo tarpu trečioji pasitelkia Trojos arklį Air Push, kuris apeina saugumo nustatymus ir be vartotojo žinios prenumeruoja mokamas paslaugas.

RiskIQ metodikoje kenkėjiška aplikacija laikoma tuomet, kai jai būdingas toks elgesys, kaip GPS koordinačių gavimas ir išsiuntimas, kontaktų ir el. pašto adresų nutekinimas, pokalbių telefonu įrašymas, įrenginio kontroliavimas, galimybė atsisiųsti į telefoną kenkėjišką kodą ir t.t.

Kaip jau tapo įprasta, kenkėjiškų programų spartus augimas nulemtas mobilių įrenginių ir jiems skirtų aplikacijų populiarumo staigaus didėjimo. Kadangi Android šioje rinkoje užima liūto dalį, šiai ekosistemai ir tenka daugiausia kenkėjų.

Beje, specialistai pažymėjo ir dar vieną neigiamą tendenciją: jei 2011 m. iš Google Play buvo pašalinta 60% surastų kenkėjiškų programų, tai 2013 m. –  tik 25%. Absoliučiais skaičiais pašalintų aplikacijų skaičius padidėjo nuo 7 tūkst. iki 10 tūkst.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos