Procesorių Apple A8 užsakymai gali atitekti vienintelei TSMC


apple_a8_soc_680

Iki šiol buvo manoma, kad jei TSMC ir perims iš Samsung dalį Apple A8 procesorių užsakymų, tai ši dalis neviršys 70 proc. Tačiau puslapis TechNews praneša, jog TSMC turi šansą tapti vieninteliu 20 nm A8 procesorių gamintoju. Kitais žodžiais tariant, Samsung atitinkamų kontraktų negaus apskritai.

Šaltinio teigimu, problema slypi ne prastuose Apple ir Samsung santykiuose, tačiau korėjiečių gamintojo problemos, įsisavinant 20 nm technologinį procesą. TSMC su šia užduotimi susidoroja geriau: dabar tinkamos (t.y. nebrokuotos) produkcijos gamybos lygis sudaro apie 50-70 proc., ir tai yra geresnis rodiklis, nei 28 nm technologijos įsisavinimo metu.

Tai reiškia, kad susiklosčius esamoms aplinkybėms, tik TSMC gali pradėti procesorių A8 masinę gamybą ir aprūpinti Apple šiomis mikroschemomis reikiamais kiekiais ir laiku, todėl visa užsakymų apimtis teks jai. Kaip žinia, naujieji Apple procesoriai turėtų pasirodyti naujuose iPhone ir iPad modeliuose, kurie bus pristatyti šių metų antroje pusėje.

Įdomu tai, kad Samsung vis dar turi galimybių gauti procesorių A9 užsakymų, jei tikėti šaltinio pateikiama informacija. Gamybą teks dalintis su ta pačia TSMC, tik šį kartą taivaniečiais naudos 16 nm, tuo tarpu korėjiečiai – 14 nm technologiją. Taip Apple sumažins riziką tapti priklausoma nuo vienintelio tiekėjo.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos