Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2014.02.14


Paskutiniai Skype atnaujinimai daugiausia dėmesio skiria pokalbių sinchronizavimui. Skype kūrėjai atskleidė daugiau informacijos, kokie atnaujinimai laukia šios populiarios VoIP programos. Pagrindinis akcentas – tai geresnis pokalbių sinchronizavimas tarp skirtingų įrenginių (ne tik stacionarių, bet ir mobilių), patobulinta pranešimų sistema ir t.t.

Ieškote planšetinio kompiuterio su ilgiausiai veikiančia baterija? Puslapio Which.co.uk atlikti testai parodė, kad taupiausiai savo bateriją išnaudoja Apple iPad Air, kuris tiek naršymo Internete, tiek ir video peržiūros testuose užėmė pirmą vietą. Beje, dažnai naršantys Internete apskritai turėtų rinktis tik Apple planšetinius kompiuterius – konkurentus nugali netgi senolis iPad 2.

Tablets-battery-life-680

BlackBerry ruošia išmanųjį telefoną su 64 bitų procesoriumi. Kanadiečių kompanija nusprendė neapsiriboti vien tik nebrangiais išmaniaisiais telefonais, kurie bus skirti besivystančių šalių rinkoms. Šaltinių teigimu, rugsėjį turėtume sulaukti BlackBerry modelio su 64 bitų 8 branduolių procesoriumi, kuris neva turėjo debiutuoti tik 2015 m. Kartu ruošiamas modelis ir su 4 branduolių Qualcomm Snapdragon.

Facebook kopijuoja Google – savo darbuotojus į darbą ne tik vežios, bet ir plukdys. Dar visai neseniai Google pranešė apie pilotinę programą, kai San Franciske darbuotojai į ofisus galės atvykti su katamaranu. Panašu, kad idėja gana užkrečiama. Apie analogiškus ketinimus paskelbė ir Facebok. Pilotinė programa truks apie 3 mėnesius.

Microsoft pranešė pardavusi virš 200 mln. Windows 8 licencijų. Microsoft pasidžiaugė, kad nuo pat Windows 8 debiuto pradžios parduota virš 200 mln. šios operacinės sistemos licencijų. Nors šis kiekis labai didelis, jos rinkos dalis toli gražu nesiekia Windows 7 rodiklio, pasiekto per tą patį laikotarpį. Panašu, kad nemažai vartotojų pasinaudoja „downgrade“ teise ir naudojasi būtent Windows 7.

Paaiškėjo, ką Google įrenginių su Android gamintojams duoda nemokamai, o už ką tenka susimokėti. Paviešinti konfidencialūs dokumentai, kuriuos pasirašo Android mobilių įrenginių gamintojai su kompanija Google, rodo, jog interneto gigantas suteikia teisę Android naudotis nemokamai, tačiau licencijuoja savo aplikacijas, tokias kaip Google Maps, Google Play ir kitus firminius sprendimus.

ASUS ruošia aukščiausios klasės nešiojamą kompiuterį su 4K raiškos ekranu. Zenbook NX500 taps antruoju modeliu po Toshiba 4K sprendimo, kuris buvo pristatytas parodoje CES 2014. Kompanijos ASUS naujokas gavo 15,6“ įstrižainės 3840 x 2160 taškų raiškos ekraną, Intel Haswell platformą, Bang & Olufsen garso posistemę. Deja, nei apie kainą ir pasirodymo laiką nieko nepranešama.

ASUS-Zenbook-NX500

ASUS išleido saugumo atnaujinimus kai kuriems savo bevieliams maršrutizatoriams. Saugumo sistemos atnaujinimą, pašalinančią penkias kritines spragas, gavo tokie modeliai, kaip RT-N66U (Ver.B1), RT-N66R ir RT-N66W. Apie saugumo „skyles“ šiuose modeliuose paaiškėjo dar 2013 m. liepos mėnesį, tačiau gamintojas jas „užlopė“ tik dabar.

Google ir VMware sutartis leis Chromebook nešiojamus kompiuterius naudoti versle. Kompanija Google pasirašė susitarimą su VMware, o šis sandoris leis į nešiojamiems kompiuteriams Chromebook su Chrome OS nuotoliniu būdu prisijungti prie Windows kompiuterių darbastalių ir taip naudotis šiai platformai skirtomis aplikacijomis. Tam reikalui bus naudojamas VMware sprendimas Horizon Desktop.

LG patvirtino, jog jos naujasis flagmanas G3 gali gauti biometrinius daviklius. LG G3, kaip ir kitų kompanijų flagmanai, gali apsiginkluoti ne tik pirštų atspaudų skaitytuvu, tačiau ir akies tinklainės skeneriu. Tikimasi, kad išmanusis telefonas pasirodys gegužės arba birželio mėnesį. Tuomet ir pamatysime, ar kompanijos planams bus lemta išsipildyti.

Android ir iOS gali pasinaudoti naują BlackBerry Messenger versija. Kompanija BlackBerry oficialiai anonsavo atnaujintą savo pokalbių programos BlackBerry Messenger versiją, kuri pavadinta BBM 2.0. Joje atsirado tokios naujovės, kaip Voice, Channels, savo lokacijos publikavimo galimybė, pagrįsta Glympse sprendimu. Atsisiųsti BBM 2.0 galima iš Google Play (App Store publikacijos metu vis dar buvo sena versija).

bbm-2-0

Windows Phone 8.1 palaikys Miracast technologiją. Bevielio vaizdo perdavimo į didelius ekranus technologiją jau palaiko Android įrenginiai. Tuo pačiu galės pasigirti ir Windows Phone 8.1 išmaniųjų telefonų savininkai. Tiesa, yra vienas „bet“ – jei Microsoft suspės laiku įdiegti Miracast palaikymą iki naujos mobilios platformos pasirodymo rinkoje.

Lenovo pranešė apie rekordinius ketvirčio pajamų rodiklius. Pirmą kartą Lenovo ketvirčio pajamos viršijo 10 mlrd. dolerių: buvo gauta 10,3 mlrd. dolerių, arba 15% daugiau, nei prieš metus, tuo tarpu pelnas padidėjo net 30%, arba iki 265 mln. Geri kompiuterių pardavimai leido užimti 18,5 proc. pasaulinės PC rinkos ir dar labiau padidinti atotrūkį nuo antroje vietoje esančios HP.

Naujausi gandai apie būsimą Canon EOS 7D pamainą. Neoficialių šaltinių teigimu, Canon veidrodinio fotoaparato EOS 7D pamaina, kuri dar vadinama 7D Mark II, gaus 20 MP sensorių, 150 tūkst. nuotraukų resursą, 3“ (1 mln. taškų) LCD sensorinį ekraną, 15 taškų autofokusavimo sistemą, fotografuos 8 kadrų per sekundę sparta, korpusas – magnio lydinio, svoris – 910 gramų, baterijos užteks maždaug 850 kadrų.

Coffee Stain Studios ruošia žaidimą, kurio pagrindinis herojus bus… ožys. Goat Simulator, arba Ožio simuliatorius – būtent taip vadinasi naujasis projektas, kuris greitu metu pasirodys Steam. Norintys jau dabar gali rezervuoti žaidimą, kuris kainuoja apie 25 litus. Kaip visa tai atrodys? Ogi visai linksmai. Tereikia pasižiūrėti pristatomąjį vaizdo klipą:

6 komentarai (-ų)

 1. Kapitonas Ignas parašė:

  Pagaliau! svajonių zaidimas!

 2. Cip parašė:

  Nu ka buvo filmas apie padanga, reik zaidimo apie ozi. Labiausiai sudomino naujiena, kad is Chrome book gausis valdyti windoze su Wm.

 3. Vytautas parašė:

  Kiek žinau šitas žaidimas bus platinamas nemokamai policijos įstaigose. 😀

 4. anoniminis vaikis parašė:

  Na ta szaidimas su oziu tai tikrai smagiai atrodo 🙂

 5. Raimis parašė:

  Goat – GOTY Edition 😀

 6. Kapitonas Ignas parašė:

  GOATY 25 lt už tokia šiaip gan daug


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]