Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2014.02.17


Kickstarter buvo atakuotas hakerių, nutekinta svarbių duomenų. Viešu pinigų, skirtų įvairiems technologiniams projektams, pritraukimu užsiimantis puslapis Kickstarter buvo atakuotas kibernetinių nusikaltėlių. Laimei, įvairias pinigų sumas aukojusių vartotojų kreditinių kortelių duomenys liko nepaliesti. Antra vertus, buvo pagrobta tokia informacija, kaip vartotojų vardai, el. paštas, telefonų numeriai ir užšifruoti slaptažodžiai (šiuos rekomenduojama pasikeisti).

iPad vagystės auka tapo 2 metukų vaikas. San Francisko policija pranešė, kad vietos gyventojas pasiskundė buvęs apvogtas. Viename iš rajonų ką tik priparkavus automobilį, priėjo du vyriškiai, kurių vienas jį užkalbino, o kitas, atidaręs galines automobilio duris, atėmė iš 2 metukų vaiko planšetinį kompiuterį iPad, su kuriuo jis žaidė. Vaikas fiziškai nenukentėjo.

Dizaineriai sukūrė sijoną iš išmaniųjų telefonų Nokia Lumia. Renginyje „London Fashion Week“ madų dizaineriai Fiodoras Podgornas ir Golanas Frydmanas sukūrė sijoną, kuriam prireikė 80 vienetų išmaniųjų telefonų Nokia Lumia 1520 su 6“ ekranų. Išnaudotas ir GPS: modeliui judant, vaizdas ekrane keitėsi, o tai leido sudaryti medžiagos iliuziją.

lumia-sijonas

Kompiuterių su Windows 7 pardavimai bus nutraukti po 2014 m. spalio 31 d. Nauji Microsoft planai numato, kad kompiuterių su jau įdiegta Windows 7 Home Basic, Premium ir Ultimate versija gamyba bus nutraukta šių metų spalio 31 d. Laimei, tai nepalies Windows 7 Professional (pastarąją paprastai renkasi firmos, atsisakančios Windows XP). Beje, Windows 7 kaip atskiro produkto pardavimai buvo nutraukti dar praėjusių metų pabaigoje. Išplėstinis Windows 7 palaikymas tęsis iki 2020 m. sausio 14 d.

Ultra HD (4K) televizoriai sparčiai pinga. Vos per pusmetį 4K raiškos televizorių kainos atpigo beveik 50 proc. Jei prieš pusmetį, pavyzdžiui, LG 55“ Ultra HD televizorius kainavo 3500 dolerių, dabar jis atpigo iki 2500 dolerių. Samsung analogas atpigo nuo 5500 dolerių iki 3000 dolerių. Šiemet Ultra HD televizorių rinka padidės apie 3 kartus, rodo DisplaySearch duomenys, taigi pigimas, didėjant konkurencijai, tęsis ir toliau.

Nokia išmanusis telefonas su Android kainuos vos $110. Nokia X A110 (Normandy) jau pasirodė vienoje iš Vietnamo el. parduotuvių, ir čia išmanusis telefonas kainuoja apie 110 dolerių. Modelį Lumia 525 ta pati el. parduotuvė siūlo už 160 dolerių. Beje, Nokia Facebook puslapis buvo laikinai „pažaliavęs“, o tai leidžia spėti, kad Nokia X debiutas jau visai arti.

Apple ir Samsung aukščiausio lygio vadovams susitarti vėl nepavyko. Neseniai į JAV vykusi Samsung delegacija, vadovaujama JK Shin – Samsung Mobile prezidento – savo tikslo nepasiekė: susitarti su Apple dėl tarpusavio pretenzijų sumažinimo ir technologijų licencijavimo nepavyko. Atitinkamai ginčai vėl persikels į teismus, kurie iki šiol Apple naudai iš Samsung priteisė apie 0,93 mlrd. JAV dolerių.

Motorola Mobility vadovas pereina dirbti į Dropbox. Motorola Mobility generalinis direktorius Dennis Woodside patvirtino, kad jis pereina į „debesų“ paslaugas teikiančią firmą Dropbox, kur jis taps vyriausiuoju operaciniu direktoriumi. Visa tai įvyko paaiškėjus, jog Google pardavė savo dukterinę firmą Motorola kinų kompiuterių gigantui Lenovo.

LG pristatė tris išmaniuosius telefonus L Series III. Naujokai LG L90, L70 ir L40 dirbs su Android 4.4 KitKat. Modelis L90 gavo 4,7“ (960×540) IPS ekraną, 4 branduolių procesorių, 1 GB RAM, 2540 mAh bateriją. Modelis L70 – 4,5“ (800×400) ekranas, 2 branduolių procesorius, 1 GB RAM, 2100 mAh baterija. Modelis L40 gavo 3,5“ (480×320) ekraną, 512 MB RAM, 2 branduolių procesorių, 1700 arba 1540 mAh bateriją, priklausomai nuo rinkos. Kainos, deja, nepaskelbtos.

lg-l-series-iii-smartphones

Sony ruošia vidutinio lygio išmanųjį telefoną Xperia G. naujokas gaus 4,8“ įstrižainės ekraną, 8 GB kaupiklį, 1 GB operatyvios atminties, 8 MP kamerą, 4G LTE mobiliojo ryšio palaikymą. Įdomu tai, kad neužsiminta apie apsaugą nuo drėgmės ir dulkių, kurią paprastai turi dauguma Sony išmaniųjų telefonų. Nuotraukoje naujokas lyginamas su modeliu Xperia Z1S.

sony-xperia-g-tweet

Qualcomm  savo „išmanųjį“ laikrodį aprūpino naujomis funkcijomis. Laikrodis Toq neseniai gavo programinės įrangos atnaujinimą, kuris atnešė kelias naujas funkcijas: dabar galima sekti savo aktyvumą, o kartu žinoti pasaulinį laiką bei orų prognozę tam tikrame regione. 1,55“ Mirasol ekraną turintis laikrodis šiuo metu kainuoja $350 (apie 890 lt).

Innodisk pristatė atminties modulius su apsauginiu sluoksniu. Atminties moduliai padengti akrilu arba silicio organiniais junginiais. Pastaruoju atveju gaunama apsauga nuo labai didelių temperatūrų. Visai tai leidžia apsisaugoti nuo rūgštinio/šarminio užterštumo, taip pat dulkių. Apsauginės dangos storis svyruoja nuo 0,03 mm iki 0,13 mm. Reikia tikėtis, kam nors visa tai tikrai pravers.

innodisk_rugged_memory_modules

Moteris pateko už grotų, nes negrąžino išsinuomotos VHS kasetės net 9 metus. Technologijos keičiasi, tačiau įsipareigojimai lieka. Ar kas nors dar prisimena senoles VHS vaizdo kasetes? Būtent tokią iš kino nuomos punkto 2005 m. išsinuomavo amerikietė iš Pietų Karolinos. Ir negražino 9 metus, kol ją pagaliau areštavo policija ir patupdė. Matyt, labai patiko filme „Monster-In-Law“ vaidinusi Jennifer Lopez.

Mozilla bando aiškinti savo poziciją dėl Firefox pasirodysiančios reklamos. Mozilla Foundation tarybos narė Mitchell Baker oficialiai bandė apginti kompanijos poziciją dėl naršyklėje Firefox pasirodysiančių reklamų, nepaisant didelio vartotojų nepasitenkinimo šiuo būsimu žingsniu. Akivaizdu, kad Mozilla nori kažkaip atsiriboti nuo Google, iš kurios gauna net 90 proc. savo pajamų ir diversifikuoti savo pajamas. Be to, Google gali ateityje nesudaryti sutarties su Mozilla, taigi Firefox gali sulaukti greitos pabaigos.

Žaidimų kūrėjai iš Larian Studios padėjo vyriškiui pateikti savo merginai pasiūlymą už jo tekėti. Rolių žaidimo Divinity: Original Sin kūrėjai nusprendė padėti vienam vyriškiui, kuris norėjo išradingai pateikti merginai pasiūlymą už jo tekėti. Tam reikalui projektas buvo šiek tiek modifikuotas su žaidimo redaktoriumi, porelė pakviesta į studiją šiek tiek pažaisti, o kas vyko toliau, matyti vaizdo klipe:

Google taip pat turi savo nuomonę apie pasiūlymus tekėti. Interneto gigantas publikavo vaizdo klipą, kuriame matyti žmonės su akiniais Google Glass, siūlantys tekėti už jų savo mylimosioms. Įdomu, kuo čia ypatingas Google Glass?

Vienas komentaras

 1. anonimas parašė:

  Dar pamirsot prideti kad viber parduotas japonams 🙂


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]